Върху покрита част на градско дере на площад "Хаджи Димитър" в Кърджали се строи модерен Базар за промишлени стоки.
Със средна площ между 7-10 кв. метра там ще бъдат изградени 54 павилиона. Всички те са предварително заети, като новите собственици са заплатили 60 на сто от търговската площ.
От тях в общинската хазна са постъпили 953 000 лева, докато строителството на тържището ще е на стойност 455 000 лева, обяснява пред БТА кметът на общината Хасан Азис. С разликата от половин милион лева ще бъде погасен кредита към банка, изтеглен за строителните дейности.
Базарът за промишлени стоки ще се свърже с общинския и по този начин в града на една място под покрив ще се обособи зона за продажба на основни зеленчукови и промишлени стоки. Според Хасан Азис тя ще заработи от началото на юни.