ДПС и ГЕРБ с благословията на БНБ са опитали да извършат държавен преврат и да доведат фалит страната чрез случая с КТБ АД. Това заяви социалистът Антон Кутев пред БНТ.
Бившият депутат заяви, че планът да бъде въведен банкова ваканция е била именно на ДПС и ГЕРБ и единствено Левицата е спряла въвеждането й. Така червените успели да спрат сриването на държавата. Това щяло да коства огромни загуби за десетки хиляди граждани. След като финансовата институция беше поставена под специален надзор, се роди идеята да бъде въведена банкова ваканция.
Според Кутев Бойко Борисов се готвел да въведе банковата ваканция и на следващия ден да стане отново премиер. Социалистът обвини двете политически сили, че разиграват сценки и лъжат хората.