Два пъти скочи печалбата на Mitsubishi

За фискалното деветмесечие компанията има печалба от 3,3 млрд. евро

по статията работи: Нели Минчева | 31.01.2011 | 08:17

 Японската Mitsubishi Corporation обяви почти двоен ръст в печалбата си за деветмесечието на фискалната 2010-2011 г. до 359,7 млрд. йени (3,3 млрд. евро).

Приходите на компанията за периода са нараснали с около 15% на годишна база до 14,34 трлн. йени (130 млрд. евро).

Подобрението на финансовите резултати се обяснява с увеличеното търсене на стомана, както и с транзакциите, свързани с резервни части, материали и индустриално оборудване за автомобилния сектор, съобщава АФП.

Заради световната финансова криза оборотът на Mitsubishi беше спаднал с около 33% за предходната финансова година, като сега това понижение е отчасти наваксано.

За цялата настояща отчетна година компанията очаква да регистрира нетна печалба в размер на 400 млрд. йени (3,6 млрд. евро). Това ще представлява покачване с 46,4 на сто спрямо предходните 12 месеца.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.