Дължим над 7 млн. евро за "Бургас - Александруполис"

България трябва да се издължи до 20 март, става ясно от заседанието на акционерите в проекта

по статията работи: Деляна Петкова | 18.02.2011 | 09:24
На България като акционер в "Бургас – Александруполис” е предложено до 20 март 2011 година да погаси задълженията си и да продължи финансирането на проекта.

Това се казва в официално съобщение след проведеното вчера в Рим заседание на Надзорния съвет и акционерите в компанията, която трябва да ръководи строителството на нефтопровода, съобщава БНТ, като се позовава на информация на РИА "Новости".

В съобщението се казва още, че в съгласувани с България срокове трябва да се отговори на забележките на българското министерство на околната среда относно оценката на въздействието върху околната среда.

Според говорителя на "Транснефть" Игор Дьомин, България дължи 7,3 млн. евро. В текста, цитиран от агенция РИА "Новости", се казва, че участниците са обсъдили как да бъде финансирана компанията "Транс Боллкан Пайплайн" (Trans-Balkan Pipeline), но са потвърдили, че проектът трябва да продължи.

Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Култура.БГ предаване за култура с...
  • 12:00 По света и у нас
  • 12:25 Новини на турски език
  • 12:35 Малки истории /п/
  • 12:45 Телепазарен прозорец
  • 13:00 Последният печели...
  • 14:00 Телепазарен прозорец
  • 14:15 Книга на книгите 4 анимационен филм
  • Сега "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • 13:30 "Присъда" - сериал, с.2, еп.66 /п./
  • 15:00 Премиера: "Плен" - сериал, с.1,...
  • 16:00 Премиера: "Моите братя и сестри" -...
  • 17:00 bTV Новините
  • 17:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • Сега "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
  • 12:30 "Наследство" (премиера) - сериен...
  • 13:30 "Свободна да избира" (премиера) -...
  • 15:00 "Лабиринт към щастието" (премиера)...
  • 16:00 Новините на NOVA
  • 16:10 "Пресечна точка" - публицистично шоу
  • 17:00 "Семейни войни" (нов сезон) -...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.