Жътвата на ечемика приключва

Пропадналите площи са едва 1,55%

по статията работи: Ралица Стоянова | 10.07.2012 | 10:21
Повече за:

Близо 80% от площите с ечемик са ожънати към 5 юли, сочат данните на Министерството на земеделието и храните.

Общото производство до този момент е в размер на 515 хиляди тона, като средният добив за страната е 352 кг/декар. Най-високи добиви са отчетени в областите Добрич – 407 кг/декар, Силистра – 407 кг/декар, Разград – 400 кг/декар и Велико Търново – 395 кг/декар.

Общо в страната са били засети 1 878 956 декара, от които са отчетени 29 184 декара пропаднали площи (1,55%).

Вече са ожънати и 21,2% от площите с пшеница. Общото производство до момента е 939 хиляди тона, при среден добив за страната 407 кг/декар. Най-интензивни са темповете на жътва на пшеницата в областите Русе – 53%, Плевен – 40%, Велико Търново – 37% и Монтана - 33%.

Общо в страната са засети 10,9 млн. декара, от които са отчетени 24 483 декара пропаднали площи (0,22%).


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


7 Камък Врачански 10.07.2012 | 12:32
страхотен урожай, тази година ни върви, браво
6 golemiqt korem 10.07.2012 | 10:57
да , нали са такива очакванията да има много качествен хляб , който не сме яли от години
5 чичо съби 10.07.2012 | 10:54
Цената ще е по-висока тази година, щом ожънатото е с по-високо качество. Определено си мисля, че нашите земеделци, особено по-едрите ще намажат маса и пара.
4 Petar Georgiev 10.07.2012 | 10:54
Времето е много подходящо за жътвата,защото е сухо и топло и дано се задържи така,поне докато ожънат всичко,пък после може и да се развали малко.Както казват реколтата е добра и с много добро качество,така че зърнопрозиводителите трябва да са доволни и да няма вдигане на цените на хляба и на други неща.
3 чичо съби 10.07.2012 | 10:46
Пропадналите площи са едва 1,55% - това не е нищо! Земеделските производители трябва да са много щастливи от пожънатото на този етап. Ако успеят и да го пласират на добра цена - ще е много добре.
2 galia ivanova 10.07.2012 | 10:35
ухаа , особено за биричка :) , аз много обичам да си пийвам , особено сега в жегите изпивам и по две :)
1 Fanka Kraeva 10.07.2012 | 10:25
Браво...едно става ясно и то е,че без ечемик няма да останем!Тази година го имаме в почти двойна доза,ще има за биричка :))))

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.