Италия официално влезе в рецесия

Данните показват две поредни тримесечия на икономическо свиване

по статията работи: Ивайло Ачев | 12.03.2012 | 15:27

Италия официално е в рецесия – това показват окончателните данни за последните две тримесечия на миналата година, предаде Reuters.

Според информацията за развитието на италианската икономика през периода октомври-декември миналата година икономиката на Италия се е свила с 0,7%, а през периода юли-септември – с 0,2%. Две поредни тримесечия на свиване се считат от анализаторите за рецесия.

По думите на Паоло Мамели, анализатор в Intesa Sanpaolo, най-големият проблем на италианската икономика в момента е слабото вътрешно потребление. Именно там удря свиването на разходите, което реално новият премиер Марио Монти направи с плана си за бюджетни съкращения на стойност 33 млрд. евро.

Утре, 13 декември, Монти ще се срещне с германския канцлер Ангела Меркел. По време на срещата ще се обсъди икономическата ситуация в Италия и в Германия, като ще се наблегне на възможностите за възстановяване. Германия отчете свиване от 0,2% на икономиката си в края на 2011 година, но се очаква това да бъде преодоляно още в началото на тази година.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


42 empty world 13.03.2012 | 08:39
Важно е ние да не влизаме - другите не ме интересуват!
41 empty world 13.03.2012 | 08:38
Хич не е объркана - много хубаво са си го казали хората!
40 empty world 13.03.2012 | 08:36
Ами то се очакваше това, не знам вие какво очаквахте?
39 мрачен интелектуалец 12.03.2012 | 19:18
значи само ти и монти сте знаели за това
38 elenko picha 12.03.2012 | 17:10
Няма ли кинти...нищо няма :)
37 elenko picha 12.03.2012 | 17:10
Туризма ги спасява...ама там и Франция е силно повлияла,та са наистина много различни
36 Дария Божилова 12.03.2012 | 16:43
Тези в Южна Италия са като нас и могат да стискат, но северняците са с друг манталитет и начин на живот. Все пак им остава сигурен доход от туризъм.
35 Христея Бакалова 12.03.2012 | 16:41
Няма как да стане това просто. С всеки изманл ден безработицата се увеличава, а щом няма заплата, няма потребление.
34 Емилия ОтЛьонеберя 12.03.2012 | 16:41
ще се оправят
33 Емилия ОтЛьонеберя 12.03.2012 | 16:41
да стискат
32 Steffi To 12.03.2012 | 16:39
Мярката е една - стимулиране на потреблението, но става, когато хората имат сигурна работа и не се притесняват дали утре няма да останат без нея. Следователно, нужна ни е сигурност.
31 La Bicha 12.03.2012 | 16:28
трудно е да се предотварти това, но все пак е важно да се измислят нови мерки за справяне
30 La Bicha 12.03.2012 | 16:28
няма такъв вариант вълчо
29 печено агнешко 12.03.2012 | 16:27
този дето я е писал сигурно се е чувствал по същия начин
28 La Bicha 12.03.2012 | 16:27
човешко е да се греши:)
27 bezpristrastno mnenie 12.03.2012 | 16:27
може да е от превода
26 La Bicha 12.03.2012 | 16:27
Ще видим дали Монти ще успее да развие свитото вътрешно потребеление, че и италианците го закършиха
25 bezpristrastno mnenie 12.03.2012 | 16:26
те ще се оправят, ще въведат бързо реформи
24 bezpristrastno mnenie 12.03.2012 | 16:25
много лошо
23 Драго Попов 12.03.2012 | 16:24
тая информация ми се струва объркана
22 мрачен интелектуалец 12.03.2012 | 16:14
което не е нищо ново за тях :)
21 pushit realgood 12.03.2012 | 16:06
това не е голяма изненада!
20 траян тодоров 12.03.2012 | 16:05
объркали са се
19 Дон Корлеоне 12.03.2012 | 15:46
явно са объркали месеца... или новината :)))
18 мрачен интелектуалец 12.03.2012 | 15:44
17 синята коалиция 12.03.2012 | 15:38
не усещаш правилно! нов съюз няма кой да прави и няма как да стане
16 траян тодоров 12.03.2012 | 15:37
15 траян тодоров 12.03.2012 | 15:37
е, то ако тръгнем така трябва да прибавим България, Ирландия,. исландия, Румъния, всички Прибалтийски републики и Португалия
14 траян тодоров 12.03.2012 | 15:36
13 Мая La 12.03.2012 | 15:34
Майтап ли си правите "Утре, 13 декември, Монти..."
12 мрачен интелектуалец 12.03.2012 | 15:34
беше ама излезе, след това пак влезе, излезе и сега пак е там, боооооооооооооооооот
11 известна личност 12.03.2012 | 15:33
Вместо да прави политика, той правеше "Бунга-мунга" или там каквото и да е с манекенки и проститутки.
10 Дон Корлеоне 12.03.2012 | 15:33
Италия няма да се докара до положението на Гърция, поне това е сигурно.
9 властен олигарх 12.03.2012 | 15:33
Да, той е един от главните виновници.
8 Petar Georgiev 12.03.2012 | 15:32
За съжаление се очаква и други страни от Еврозоната,да влязат в рецесия,да се надяваме,че ЕК ще вземат мерки,заедно с правителствата и рецесията ще е кратка и ще е последвана от устойчив растеж,но първо трябва да се решат дългосрочно дълговите проблеми на страните членки!
7 Средновековен Рицар 12.03.2012 | 15:32
6 известна личност 12.03.2012 | 15:32
Колкото и да бъде тежко положението при тях, никога няма да паднат на нашето ниво.
5 вурстче топло 12.03.2012 | 15:32
Лоша новина.
4 властен олигарх 12.03.2012 | 15:32
Усещам как ще се прави нов съюз, но без Италия, Гърция и Испания.
3 Средновековен Рицар 12.03.2012 | 15:31
Италия е голяма икономика и заедно с Гърция могат да сринат ЕС.
2 печено агнешко 12.03.2012 | 15:30
италия влезе там, където берлускони упорито я дърпаше
1 Елемаг Електриков 12.03.2012 | 15:30
че досега не беше ли?

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.