КНСБ бистри доходите на населението

Специалистите отчитат, че поскъпването на живота е изключително високо, дори и в условията на криза

по статията работи: Виолета Иванова | 25.01.2011 | 08:49

КНСБ дава пресконференция във връзка с доходите на хората в централата си в София, съобщиха от синдикалната организация.

Припомняме, че вчера пред БНР Любен Томев, директор на Института за синдикални и социални изследвания към КНСБ, коментира пред БНР, че отчетеното поскъпване на живота е изключително високо, дори и в условията на криза.

От института към синдиката са изчислили, че през декември 2010 г. издръжката на живота се е увеличила с над 6 на сто на годишна база. За човек в четиричленно домакинство са необходими 511 лева на месец за задоволяване на нуждите.

Сериозно са поскъпнали хранителните стоки – с над 8%, като най-силно в тази група е увеличението на цените на хляба и хлебните изделия – с повече от 6 на сто. На този фон пък се наблюдава трайно намаляване на доходите и силно свито потребление, посочи Томев.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


1 Sonya Grigorova 25.01.2011 | 09:32
КНСБ учудена от поскъпването на живота - и какво от това, и ние сме учудени??? Приоритетните им задължения се въртят около констатацаии, учудване и изявления, за да се чешат езиците...А КНСБ в действие - да, чували сме, че имат такава идея...

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.