Лекият суров петрол отново поевтиня

Очаква се на срещата тази седмица ОПЕК да не промени размера на запасите от суровината

по статията работи: Елица Елефтерова | 27.05.2013 | 10:44
Повече за:

Лекият суров петрол WTI (West Texas Intermediate) поевтинява пети ден, след като Китай сигнализира, че може да позволи забавяне на икономическия си ръст, съобщава агенция Bloomberg.

Очаква се на срещата тази седмица ОПЕК да не промени размера на запасите от суровината. Контрактите за юли паднаха с 92 цента до 93,23 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк, съобщава Econ.bg

Цените на "черното злато" отчетоха лека промяна през май, след като през април отбелязаха спад от 3,9%. На лондонската борса петролът сорт Brent с доставка за юли поевтиня с 54 цента до 102,10 долара за барел.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


16 Бате Рамбо 27.05.2013 | 14:27
Няма да е трайно, защото идва лято, а тогава традиционно цените на горивата скачат. Особено в август месец е нещо страшно просто.
15 известна личност 27.05.2013 | 14:26
Отчетата какви коли карат? Аз познавам един, който караше трабанче и много се гордееше с този факт :).
14 Миро Т 27.05.2013 | 14:25
Защо го разбра в този смисъл, само ти можеш да кажеш. Ако не си разбрал, то американците имат много големи запаси с петрол.
13 Батко съссладко 27.05.2013 | 14:24
Ще видим колко ще поевтинее. Аз се надявам да е с достатъчно през следващите седмици, но нищо не се знае.
12 известна личност 27.05.2013 | 14:23
Поевтинява петрола, не е като да не му пада цената. Дано и занапред да си бъде така, ще съм много доволен от този факт :).
11 Миро Т 27.05.2013 | 14:23
Дано има някакво отражение това по нашите бензиностанции. Ще се радвам ако това се случи по-скоро :).
10 Батко съссладко 27.05.2013 | 14:22
Когато Брент-а падне по-сериозно, тогава ще има по-добри новини според мен. Дано да има раздвижване с цената на петрола надолу ;).
9 Mary Alice 27.05.2013 | 14:21
И цената на златото също учудващо падна
8 mitko velev 27.05.2013 | 13:58
Какво по хубаво от това да научиш, че лекият суров петрол поевтинява.
7 Бойко Мишевски 27.05.2013 | 12:17
Браво,нека поевтинява.
6 p kehaiova 27.05.2013 | 12:10
Да видим до кога обаче ще поевтинява.
5 Krist Novoselic 27.05.2013 | 11:45
Очаква се на срещата тази седмица ОПЕК да не промени размера на запасите от суровината - значи при товап положение, можем спокойно да очакваме повишаване на цената на петрола не световния пазар?
4 otec natanail 27.05.2013 | 11:31
Не мога да повярвам. Тенденцията в края на миналата седмица по-скоро беше за увеличаване на цената на черното злато, а сега виждаме, че всъщност то е поевтиняло.
3 Кристина Минкова 27.05.2013 | 11:12
Нека поевтинява,за нас е добре.
2 трендафил въжарски 27.05.2013 | 10:55
много пък поевтинява бе, да няма да е трайно?
1 Катерина Мушкова 27.05.2013 | 10:50
Нека да поевтинява . Това е много добра новина .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.