НСИ отчете лек ръст в търговията

Най-малко е увеличението на оборота при хранителните стоки

по статията работи: Десислава Маданска | 07.06.2013 | 14:40

С 0,8% се е покачил оборотът в търговията на дребно през април спрямо предходния месец, става ясно от данните на Националния статистически институт (НСИ). Месечно повишение е отчетено при всички икономически групи, съобщи Econ.bg. Най-съществено е увеличението при търговията с разнообразни стоки – с 14,2%.

От данните става ясно, че най-малко е повишението на оборота при хранителните стоки, напитките и тютюневите изделия.

Как се е развил оборотът в останалите сектори може да прочетете на Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


7 emanoil momchev 07.06.2013 | 18:10
Това не е никакъв ръст според мен.
6 rozalij atanasova 07.06.2013 | 17:50
Малко е, но пак е нещо.
5 Марийка Чеканова 07.06.2013 | 17:43
Това не може да е добър показател, тъй като най-често касае големите вериги, които знаем, че изнасят парите си далеч от тук.
4 Marin kAMENOW 07.06.2013 | 16:58
И все пак не е нищо.
3 Мирослав Макавеев 07.06.2013 | 14:52
Май говорят наизуст,вече не им вярвам на статистиките.
2 Жанин Пенчева 07.06.2013 | 14:48
Хубаво е , че има лек ръст.
1 marian dimitrov 07.06.2013 | 14:45
като чуя за НСИ и направо се изприщвам - скука голяма

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.