Нелегалният внос у нас секна

Инспектори спипали 16 тона развалени домати в Пловдив

по статията работи: Христина Рафаилова | 11.07.2013 | 16:38
Нелегалният внос у нас секна
inm.com

Нелегалният внос на стоки у нас вече не съществува. Това стана ясно от думите на зам.-министъра на земеделието Явор Гечев. Прекратяването на нерегламентираните практики е станало след 24-часова проверка по граничните пунктове на България, складове, хранителни вериги, зеленчукови борси и тържища.

От Българската агенция по безопасност на храните заявиха, че в последните дни са установени едва 11 нарушения, като те са били свързани с етикирането и придружаващите стоката документи.

Сред по-сериозните случаи от първите дни на проверките са заловените тирове с дини на ГКПП Капитан Петко войвода и Кулата. Плодовете нямали нужните финансови документи. Също така са открити 16 тона домати с изтекъл срок на годност на борса в Пловдив, които са унищожени, за да не стигнат до потребителите.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


18 loshoto momche 12.07.2013 | 10:16
а така , най-накрая секна
17 raicho ivanov 11.07.2013 | 18:09
Аз мисля, че това е добра новина.
16 Мишо Христов 11.07.2013 | 17:42
Доста голяма е била тази проврка, цели 24 часа. Все пак се е оказала успешна, защото 16 тона развалено домати е било спряно навреме.
15 Павлин Димитров 11.07.2013 | 17:41
"Инспектори спипали 16 тона развалени домати в Пловдив" - Доста солидно количество наистина. Спасили са 1 град :).
14 Павлин Димитров 11.07.2013 | 17:41
"Инспектори спипали 16 тона развалени домати в Пловдив" - Доста солидно количество наистина. Спасили са 1 град :).
13 Калоян Петров 11.07.2013 | 17:41
Ако питате мен, то у нас винаги ще има контрабанда на всичко. Просто пазарът е такъв, че му се налага да има постоянен нелегален внос на всичко.
12 Димитър Сгуровски 11.07.2013 | 17:40
Но за сметка на това нашите производители са почти унищожени, защото стоката им се изкупува за смешни стотинки.
11 Lady Blossom 11.07.2013 | 17:21
Да де, ама ако не бяха излезели на улицата да си изхвърлят доматите и досега щяха да търпят това!
10 Силви Милви 11.07.2013 | 17:21
И кое му беше ясното?
9 Raina Knqginq 11.07.2013 | 17:21
Какво да се окопитят? Те трябва тепърва да се раздават!
8 Lady Blossom 11.07.2013 | 17:20
16 тона развалени домати ли?! Баси майката! Наглеци!
7 Силви Милви 11.07.2013 | 17:20
Това е много добра новина, а от тук нататък как ще се процедира за да се стимулира закупуването на българската продукция?
6 Raina Knqginq 11.07.2013 | 17:19
Сетихте се! Пак след дъжд качулка!
5 Мирослав Макавеев 11.07.2013 | 17:09
Браво,дано да е истина!
4 Емилия ОтЛьонеберя 11.07.2013 | 16:53
факт е, че доматите досега бяха мегаскъпи
3 Evgenia Nikolova 11.07.2013 | 16:52
Време е да се окопитят нашите производители!
2 Dimana Dimova 11.07.2013 | 16:47
Аз пък не се сещам как ще продадеш развалени домати.
1 Жанин Пенчева 11.07.2013 | 16:45
Ще секне много ясно .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.