Ново находище на газ в Кнежа

Проучванията са започнали преди година иполовина

по статията работи: Десислава Маданска | 05.02.2014 | 12:37

Вероятните находища се оценяват на 165 млн. куб. м, а възможните - 764 млн. куб. м. Така общите запаси, които биха могли да бъдат извлечени от находище "Искър-запад", се оценяват на 945 млн. куб. м газ и 393 хил. куб. м кондензат, информира в. "24 часа".

Кондензатът е по-лек нефт и почти готов бензин.

Проучванията започнаха преди около година и половина, проектът е да вържат магистралния тръбопровод от Бутан до Долни Дъбник.

Преди 5 г. газ и кондензат излязоха на 4100 м до плевенското село Девенци. Тогава специалистите обявиха, че потенциалният ресурс бил около 6 млрд. куб. метра.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


6 Diana Nenova 05.02.2014 | 15:50
Това е добра новина, която заедно с бъдещото реализиране на Южен поток би могла да ни даде глътка въздух в това отношение.
5 mitko velev 05.02.2014 | 15:36
А браво, много хубава новина е тази!
4 Todor Stamatov 05.02.2014 | 15:26
Време беше да се започне работа по находището в Кнежа и най-сетне да използваме собствените си ресурси, вместо да чакаме на чуждите и да развиваме зависимости към тях.
3 Комплексиран интелектуалец 05.02.2014 | 13:11
това е страхотна новина, браво
2 Рая Дочева 05.02.2014 | 13:04
Това е доста добра новина .
1 Теодора Динева 05.02.2014 | 13:00
Ще станем един втори Дубай :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.