Ню Йорк първи в света

Мегаполисът изпреварва по конкурентоспособност Лондон и Сингапур

по статията работи: Нели Минчева | 12.03.2012 | 18:22

Американският мегаполис Ню Йорк заема първото място в света в класацията на бизнес изданието The Economist, подреждаща общо 120 града по признака конкурентоспособност.

На второ място е поставен Лондон, а третата позиция държи Сингапур. В класацията не присъства български град.

Сред сравнително близките до нашата държава градове като конкурентоспособни са подбрани Букурещ (на 76-то място), Истанбул (74-то), Будапеща (55-то), Варшава (53-то) и др.

Като цяло сред първите 30 в света попадат 11 европейски града и девет американски.

Проучването е поръчано от инвестиционната банка Citigroup и проследява способността на градовете да привличат "капитали, компании, таланти и туристи". Авторите на доклада подчертават, че азиатските градове в голямата си част са в подем, но все още Америка и Европа са с лидерски позиции в бизнес света и трудно биха се отказали от тях.

Класираният на най-предни позиции латиноамерикански град е Буенос Айрес, който се намира на 60-та позиция. Малко след него са Сао Пауло (62-ри) и Сантяго (на 68-мо място).

Включените 120 световни града представляват около 29% от глобалната икономика. Ето и кои са градовете, които влизат в Топ 10:

1. Ню Йорк
2. Лондон
3. Сингапур
4. Хонконг си поделя мястото с Париж (а пета позиция липсва)
6. Токио
7. Цюрих
8. Вашингтон
9. Чикаго
10. Бостън


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 числото Фи 13.03.2012 | 15:27
не е толкова умрял значи
16 числото Фи 13.03.2012 | 15:27
добре че имаш чувство за хумор
15 числото Фи 13.03.2012 | 15:26
няма какво толкова да ги мислим тях, себе си да гледаме
14 числото Фи 13.03.2012 | 15:25
това изобщо не ме учудва че те са първенци
13 empty world 13.03.2012 | 09:20
Париж би трябвало да е по-напред според мен.
12 empty world 13.03.2012 | 09:17
Умрелия Лондон на второ място - не мога да повярвам!
11 empty world 13.03.2012 | 09:16
Хубаво, ама целите Съединени щати са толкова загазили в дългове, че не може да бъде повече!
10 Selah Sue 13.03.2012 | 08:39
ма ние нямам е място е подобни класации, това нашето не е мегаполис, а сбирщина и неуреденост.
9 Selah Sue 13.03.2012 | 08:38
Един ден като посетя лично Ню Йорк лично ще се убедя в неговата мегаполитност
8 синята коалиция 12.03.2012 | 19:52
с летящ старт директно в десетката
7 луда гъба 12.03.2012 | 19:45
76то място дава ли спокойствие и повод за гордост на някой?! Или 1,или извън класацията :) Ние ще влезем в класацията с летящ старт :)))
6 капаче калпаче 12.03.2012 | 19:09
ее, попари им надеждите - виж как ни бяха класирали:)
5 мрачен интелектуалец 12.03.2012 | 18:57
"В класацията не присъства български град." това е верния отговор :)
4 Hanna F 12.03.2012 | 18:52
На почетното последно място! :)
3 капаче калпаче 12.03.2012 | 18:40
на челното предпоследно място;)
2 печено агнешко 12.03.2012 | 18:38
а къде е нашата прекрасна столица?
1 нямам име 12.03.2012 | 18:28
няма изненади :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.