Отново спад в цената на петрола

За сметка на запасите, които се увеличават

по статията работи: Гергана Златкова | 03.10.2013 | 09:48

Лекият суров петрол WTI отново поевтиня, след като цената му постигна най-големия си ръст от две седмици, информира "Блумбърг".

Запасите от суровината в САЩ се увеличиха два пъти повече от прогнозираното.

Контрактите за ноември поевтиняха с 52 цента до 103,58 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк.

Вчера (2 октомври) фючърсите постигнаха първия си ръст от четири дни до цена от 104,10 долара за барел.

На лондонската борса цената на "Брент"-а с доставка за ноември падна с 30 цента до 108,89 долара за барел. Разликата между цената на "Брент"-а и WTI се увеличи до 5,20 долара, припомня Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


18 Ивелина Бобова 03.10.2013 | 16:45
Само така, да продължава да пада, няма да има недоволни от това.
17 zvezdata zvezdata 03.10.2013 | 14:50
Искам цените да стигнат 1 и нещото както бяха преди няколко години, тогава всички ще са много доволни.
16 emanoil momchev 03.10.2013 | 12:56
Това се очакваше, но поне да се задържи по дълго време този спад в цената на петрола.
15 ваня иванова 03.10.2013 | 11:41
Това е много добре, на мен ми се иска още да пада, но да видим.
14 melinda belinda 03.10.2013 | 11:27
Иска ми се да падне до 1 и нещо, тази цена много ми харесва.
13 dancho danchev 03.10.2013 | 11:19
Това е добра новина, нека се задържи трайно този спад в цената на петрола.
12 david copperfield 03.10.2013 | 10:50
Може би ще падне до около 2,50 за литър и така ще се задържи. След това вече никой не знае каква ще бъде цената.
11 Миро Т 03.10.2013 | 10:49
Дано наистина. Ще бъде много добре, ако цената на горивото пада още и още занапред. Така би било правилно според мен.
10 David Hayemaker 03.10.2013 | 10:49
Напротив. Идва зима, прибират се летните шофьори и пътуват само тези, които имат топки :).
9 Иван Ангелов 03.10.2013 | 10:48
"За сметка на запасите, които се увеличават" - Тепърва ще разберем колко ще бъдат точно запасите, защото аз имам известни съмнения.
8 Иван Ангелов 03.10.2013 | 10:48
"За сметка на запасите, които се увеличават" - Тепърва ще разберем колко ще бъдат точно запасите, защото аз имам известни съмнения.
7 david copperfield 03.10.2013 | 10:48
"За сметка на запасите, които се увеличават" - Със сигурност цената на горивото ще пада с още, защото сега не се кара толкова.
6 david copperfield 03.10.2013 | 10:48
"За сметка на запасите, които се увеличават" - Със сигурност цената на горивото ще пада с още, защото сега не се кара толкова.
5 Миро Т 03.10.2013 | 10:47
Да намалят цената на горивото, това ще бъде страхотно. Определено има накъде да върви още надолу.
4 David Hayemaker 03.10.2013 | 10:47
Още ще пада цената на петрола, това е повече от ясно. Няма да се задържи тази висока цена, каквото и да става.
3 Анриета Конова 03.10.2013 | 10:35
Харесва ми тази новина, дано и за напред да продължи да спада.
2 Ape Ptero 03.10.2013 | 10:27
Благоприятна тенденция за нас, дано да се запази и за напред.
1 Пламена Недялкова 03.10.2013 | 10:01
Няма дълго да се задържи тази тенденция според мен .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.