Очакват поскъпване и на олиото

Наред с яйцата и хляба, ръст прогнозират и производителите на растителни масла и маслодайни продукти

по статията работи: Кремена Бедерева | 12.03.2012 | 15:13

Наред с ръста в цените на яйцата и хляба - се очаква и поскъпване на олиото. Това коментира за Дарик радио председателят на Сдружението на производителите на растителни масла и маслодайни продукти в България Яни Янев.

От бранша обаче не се ангажираха с точни изчисления колко ще се покачи цената на олиото у нас.

Няма как да цените на основните суровини, на горивата и на тока да не повлияят и върху формирането на цената на олиото, коментира председателят на Сдружението на производителите на растителни масла и маслодайни продукти в България Яни Янев.

"Доколкото суровината за олиото поскъпва, цената й у нас зависи от стойността на външните пазари. Трудно е да се прогнозира пазарът. Цената и без това е достатъчно висока. На пазара в момента цената на слънчогледа се движи от порядъка на 760-800 лв. за тон. Селскостопанските производители, собствениците на стоката – то си е тяхно право – да изчакват по-високи цени", коментира Янев.

Той не даде точни данни с колко ще се покачи цената на олиото, ако след 1 юли електроенергията поскъпне с около 10%, както прогнозираха от ДКЕВР. Но е категоричен, че разходите за ток са фактор за производството и ще бъдат калкулирани в себестойността за заготовката.

От началото на месеца скочиха драстично цените на яйцата, а в края на миналата седмица хлебопроизводители те прогнозираха ръст в цената на насъщния с най-малко 10 на сто заради покачването на разходите за ток, горива и суровини.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


46 Аврам Баняджията 12.03.2012 | 19:40
Олиото винаги поскъпва, като горивата скочат. Идеята е да не е по-евтино от дизела. Нали се сещате защо?:))))
45 Марта Иванова 12.03.2012 | 18:16
Ще сипваме по малко, колкото да стане манджата "звездалия", както казва Хайтов.
44 Kokita Bebita 12.03.2012 | 17:46
И да ядеш. В случай, че ви интересува има хора, които се приучават да се "хранят" от слънцето:)
43 Слав Богомилов 12.03.2012 | 17:44
Благодарение на явлението "българско село" - палиш колата и пълниш с провизии.
42 Слав Богомилов 12.03.2012 | 17:43
Какво ще спрем да ядем ли?!
41 мистерия финикова 12.03.2012 | 17:15
ще бойкотираме
40 elenko picha 12.03.2012 | 17:13
Някой трябва да ги спре...и този "някой" сме НИЕ....колкото повече ис мълчи,толкова повече ще злоупотребяват
39 elenko picha 12.03.2012 | 17:11
Не на олиото,не на яйцата,"НЕ" НА ХРАНАТА :) Искат да ни уморят от глад тея изроди...
38 Емилия ОтЛьонеберя 12.03.2012 | 16:44
през терминала и към зехтина
37 Емилия ОтЛьонеберя 12.03.2012 | 16:44
не на олиото определено
36 La Bicha 12.03.2012 | 16:25
35 La Bicha 12.03.2012 | 16:25
Пинко, това всичко го знаем!! Именно заради това всички сме гневни
34 La Bicha 12.03.2012 | 16:24
наиситна мисля, че сме достойни за нучен експеримент, ако не за цял труд!
33 La Bicha 12.03.2012 | 16:24
32 La Bicha 12.03.2012 | 16:23
е все пак всичко трябва да се отрази поотделно, да има стрес, а и за олиото само се очаква засега
31 tazmaniiskiq dqvol 12.03.2012 | 16:23
много добре- още едно нещо да ме обеди да си стягам багажа.....всичко поскъпна....
30 La Bicha 12.03.2012 | 16:23
Всичко, всичко накрая ще минем само на вода от извора!!
29 simona ognqnova 12.03.2012 | 16:12
тези взеха много да си позволяват...
28 траян тодоров 12.03.2012 | 16:08
стягаме колана
27 траян тодоров 12.03.2012 | 16:07
бе накрая тия с картелите сами ще се набутат
26 pushit realgood 12.03.2012 | 16:07
може да напишете една дописка "Всичко поскъпва", та да не се морите толкова!
25 мрачен интелектуалец 12.03.2012 | 15:50
може да минеш и на свинска мас
24 jaba kikirica 12.03.2012 | 15:48
Ми то всичко поскъпва....егати....
23 траян тодоров 12.03.2012 | 15:42
и гориво няма да зареждаме
22 траян тодоров 12.03.2012 | 15:41
не на олиото
21 вурстче топло 12.03.2012 | 15:38
Всичко тръгва от цените на горивата.
20 синята коалиция 12.03.2012 | 15:31
не е трудно да се предположи :)
19 синята коалиция 12.03.2012 | 15:28
трябва да ни се направят специални изследвания от учени, за да установят как въпреки всичко успяваме да съществуваме
18 Emily Reed 12.03.2012 | 15:25
Само за изминалата година цените са скочили двойно, а заплатите символично. Напук на всички продължаваме да оцеляваме.
17 Мая La 12.03.2012 | 15:25
Мирослав Найденов да си ходи щом не е в състояние да предотврати подобна гавра с хората.
16 dream on 12.03.2012 | 15:25
да не вземем скоро да плащаме и такса въздух
15 bezpristrastno mnenie 12.03.2012 | 15:24
айде честито
14 печено агнешко 12.03.2012 | 15:22
и в един момент ще трябва да спреш да ходиш до магазина
13 синята коалиция 12.03.2012 | 15:22
СПЕКУЛА
12 Дон Корлеоне 12.03.2012 | 15:21
Колко повече да поскъпне олиото, то и така си е безбожно скъпо. Да го направят 20 лева и да не си го купуваме вече. Супер зле са тия хора, направо нямат грам човещинка. Нищо нямат!
11 cvetan nikolaev 12.03.2012 | 15:20
всичко поскъпва,а забравяте заплатите,господа
10 Елемаг Електриков 12.03.2012 | 15:19
бе мамата си трака
9 Елемаг Електриков 12.03.2012 | 15:18
и то поскъпва, наред с дишането
8 печено агнешко 12.03.2012 | 15:17
козунаците също ги забавиха!
7 известна личност 12.03.2012 | 15:17
Вижте сега. Нямам нищо против да плащам такава цена на олио, айца, месо, плодове и зеленчуци, когато взимам 1000-1500 евро заплата. За съжаление моята е в пъти по-малка и излиза така, че ще ми остават все по-малко пари за други неща като ток, телефон и гориво.
6 Мария Мерудия 12.03.2012 | 15:17
отказвам да купувам всичко,което поскъпва...
5 синята коалиция 12.03.2012 | 15:16
какво олио? не е ли наред агнешкото? забавиха се с агнешкото!
4 Елемаг Електриков 12.03.2012 | 15:16
чудесно, спирам и олиото, минавам на зехтин
3 Мария Мерудия 12.03.2012 | 15:16
добре,че не го употребяваме в нашата къща
2 властен олигарх 12.03.2012 | 15:16
А заплатите кога?
1 Средновековен Рицар 12.03.2012 | 15:16
Няма да казвам какво ми идва на ум след тази новина!

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.