Петролът мина през две неравномерни сесии

Вчера вечерта (22.06.11) черното злато отчете поскъпване в рамките на 1 до 3 долара, днес сутринта последва поевтиняване от около 1,40 долара

по статията работи: Ивайло Ачев | 23.06.2011 | 10:00

Петролът спря продължилата за кратко тенденция за поскъпване от вчера вечерта (22.06.11) след като Федералният резерв реши да остави основната лихва в САЩ непроменена, предаде агенция "Блумбърг".

В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк контрактите за август поевтиняха с 1,41 долара до 94 долара за барел. В азиатската сесия суровината се търгуваше за 94,15 долара за барел. Вчера (22.06.11) черното злато поскъпна с 1,24 долара до 95,41 долара за барел.

През миналата седмица (13.06-17.06) резервите от горива на САЩ са намалели с 1,71 млн. барела до 363,8 млн. барела. Предварителните очаквания бяха за спад от 1,83 барела.

В Лондон сортът "Брент" поевтиня с 1,16 долара до 113,05 долара за барел. Вчера обаче суровината поскъпна с цели 3,26 долара до 114,21 долара за барел.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


2 Павката _ 23.06.2011 | 10:27
Ще се сетят те. Хората започнаха да си купуват електричарки и теглиха една голяма на бензина и дизела. До 10 години ще има толкова много електромобили, че просто карането със скъпи горива ще се обезсмисли напълно.
1 Георги Петров 23.06.2011 | 10:26
В последно време петрола поевтиня и страстите малко се поуспокоиха. Дори и сега е твърде скъп за нас българите така, че докато не стане 2 лв за литър, би било много скъпо да караме с такива цени на горивата.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.