Петролът най-после отчете поевтиняване

Тенденцията обаче е краткотрайна - вече има поскъпване в електронната сесия

по статията работи: Ивайло Ачев | 21.03.2012 | 09:32

Колебанията в цената на петрола продължават и в средата на седмицата, но този път спрямо миналото денонощие беше отчетено по-значимо поевтиняване, главно заради очакванията Саудитска Арабия да повиши добива си на черно злато, предаде Bloomberg.

В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк контрактите за май поскъпнаха със 79 цента до 106,86 долара за барел. Това се дължи главно на данните от Американския петролен институт, който счита, че резервите от суров петрол на САЩ са се свили с 1,4 млн. барела през миналата седмица (12-16 март). Очаква се обаче днес (21 март) американското енергийно министерство да даде по-пълна статистика, като прогнозите са за свиване от 2,2 млн. барела.

В азиатската сесия лекият суров петрол се търгуваше за 106,53 долара за барел. Вчера вечерта (20 март) черното злато поевтиня с 2,49 долара до 106,07 долара за барел.

В Лондон сортът "Брент" слезе под границата от 125 долара за барел – 124,44 долара за барел. Това е поскъпване от 32 цента спрямо последната сесия от снощи. Разликата с лекия суров петрол е 17,93 долара.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


15 tiha paranoq 21.03.2012 | 14:07
Тенденцията е такава в момента.
14 tiha paranoq 21.03.2012 | 14:05
Моят дизел си остава все още рекордно скъп!
13 tiha paranoq 21.03.2012 | 14:02
Дишайте - докато е безплатно!
12 Georgi Hristov 21.03.2012 | 11:45
Неочаквано!
11 Анита Кралева 21.03.2012 | 11:02
То няма да е за дълго!
10 gnila qbalka 21.03.2012 | 10:29
За да къртят парички....
9 nedostapnata moma 21.03.2012 | 10:26
няма смисъл с петрола :)
8 nina stanislavova 21.03.2012 | 10:14
ту поевтинява, ту поскъпва .. не знам какъв е смисъла :)
7 sexapilnata pichka 21.03.2012 | 10:00
дано да поевтинява , иначе става много сериозно
6 Stoyko Tashev 21.03.2012 | 09:57
Цените на горивата ще продължат скачат нагоре и ще минат 3лв. Не го ли разбрахте най-после това? Тия протести трябва да се концентрират върху заплатите, за да усетим промяна и да се стабилизираме. Па барем се почувстваме и ние малко хора!
5 принцеса веса 21.03.2012 | 09:50
не, "надежда всяка тука оставете"
4 принцеса веса 21.03.2012 | 09:49
Тези новини вече не ни интересуват...онзи ден поскъпна,днес поевтиня...йо йо ефект....няма полза от тия гимнастики
3 нова надежда 21.03.2012 | 09:46
Вече едва ли някой се надява на евтин петрол.
2 нова надежда 21.03.2012 | 09:46
1 otvarachkata otvarakova 21.03.2012 | 09:38
хубава тенденция , но краткотрайна :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.