Петролът отново поевтиня

Цената на контракта за доставка през март падна с 45 цента

по статията работи: Десислава Маданска | 16.01.2014 | 10:50
Повече за:

Със 7 цента падна цената на лекия суров петрол (WTI), като по време на търговията на електронната борса в Ню Йорк достигна до 94,10 долара за барел, информира агенция "Блумбърг".

Суровите запаси от петрол са намалели със 7,66 млн. барела до 350,2 млн. за седемте дни до 10 януари. Това е седма поредна седмица на спад.

Стойността на всички изтъргувани фючърси беше 39% под средната за последните 100 дни.

Петролът сорт Brent за доставка през февруари, която изтича днес (16 януари), поевтиня с 42 цента до 106,71 долара за барел на борсата в Лондон.

Цената на контракта за доставка през март падна с 45 цента до 105,82 долара.

Разликата между суровия петрол и Brent падна до 12,61 долара спрямо 12,96 долара вчера.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


12 Никол Георгиева 16.01.2014 | 14:05
Да се надяваме, че няма да има резки повишавания, а ще продължи да намалява, за да може и ние да се възползваме и най-вече да усетим намалението. Все пак е доста нестабилна и колеблива.
11 reni angelova 16.01.2014 | 13:55
Това е добра новина, но дано се задържи по - дълго време.
10 mitko velev 16.01.2014 | 13:48
Хубаво че тръгна да пада цената на петрола и ще е добре да се задържи по дълго време с ниски нива, преди отново да тръгне да се покачва.
9 Mighty Quinn 16.01.2014 | 12:23
Когато търсенето на дадена суровина се снижи, логично е и цената веднага да падне. Предвид това че суровите запаси са намалели може да очакваме съвсем скоро цената отново да се вдигне, защото търсенето ще се възроди.
8 David Hayemaker 16.01.2014 | 11:51
Нека, нека :). Така ще можем да отидем и да заредим с няй-голямо удоволствие нашите автомобили до горе :). Така би било най-правилно според мен.
7 известна личност 16.01.2014 | 11:50
Нестабилна си е цената и плава постоянно през последните дни. Може би по-голямо постоянство ще наблюдаваме през пролетта, до началото на летните месеци.
6 david copperfield 16.01.2014 | 11:41
Е, как да няма голямо значение за нас? Ние на вода ли караме, или какво :)? Ако си измислила водородна система на автомобила си, то евала ти правя :).
5 властен олигарх 16.01.2014 | 11:41
Лудата спекулация с петрола наистина. Ще видим какво ще се получава занапред тепърва. Да се надяваме, че ще има по-сериозни промени в него.
4 известна личност 16.01.2014 | 11:39
"Цената на контракта за доставка през март падна с 45 цента" - Ще видим колко още ще се променя цената му. Тепърва ще се изясняват много неща според мен, така че предстои да разберем много неща.
3 Теодора Динева 16.01.2014 | 11:13
Браво,нека поевтинява!
2 Пламена Христова 16.01.2014 | 11:07
Добра новина, но все пак цената му е доста нестабилна и много променлива, надявам се да продължи да пада и да няма увеличение в скоро време.
1 Даная Михайлова 16.01.2014 | 11:01
Хубаво е , че поевтинява , но няма голямо значение за нас .

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.