Петролът отстъпва от 30-месечния си максимум

Спадът е заради очаквани данни за високи запаси в САЩ и спекулации около Либия

по статията работи: Нели Минчева | 05.04.2011 | 10:23
Повече за:

Вторият ден от седмицата започна с тенденция за поевтиняване на петрола на фона на спекулации, че нефтените запаси на САЩ са достигнали най-високото си ниво от четири месеца насам, съобщава Блумбърг.

Данните за запасите ще бъдат съобщени в сряда.

В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк цената на контрактите за май падна с 45 цента до 108.02 долара за барел. В азиатската сесия суровината се търгуваше за 108.09 долара за барел. Вчера (04.04.11), в търговската сесия, лекият суров петрол поскъпна до 108.47 долара за барел.

В Лондон брентът поевтиня с 27 цента до 120.79 долара за барел, след като вчера прескочи границата от 120 долара за барел. Във вчерашната сесия суровината поскъпна с 2.36 долара до 121.06 долара.

Така цените се понижават от най-високите си равнища от септември 2008 г., или от повече от 30 месеца.

Освен очакваните данни за американските запаси, влияние върху пазара оказа и информация на New York Times за това, че синовете на либийския лидер Муамар Кадафи се стремят към отстраняването му от властта, което засили надеждите, че бойните действия в петролната държава скоро може да приключат и износът ѝ да се върне към нормалните си нива.

Междувременно тази нощ САЩ изтеглиха военните си самолети от участие в международната операция в Либия. Те обаче ще останат в бойна готовност и отново ще се включат в бойните действия в случай на необходимост, казват от Пентагона.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.