Петролът прескочи 100 долара за барел

Настроенията на пазара вещаят и по-голямо поскъпване

по статията работи: Ивайло Ачев | 26.01.2012 | 09:26

Петролът най-сетне прескочи границата от 100 долара за барел главно заради обещанието на Федералния резерв да задържи на ниско ниво основната лихва в САЩ, което предполага засилване на икономиката и по-голямо търсене на горива, пише Bloomberg.

В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк контрактите за март поскъпнаха с 84 цента до 100,24 долара за барел. В азиатската сесия суровината се търгуваше за 100,21 долара за барел. Вчера вечерта (25 януари) черното злато затвори при 99,40 долара за барел.

През миналата седмица (16.01 – 20.01.12) резервите от горива на САЩ са се увеличили с 3,56 млн. барела. Това е най-високото ниво от 2 декември насам.

В Лондон сортът "Брент" поскъпна с 90 цента до 110,71 долара за барел. Разликата в цената с лекия суров петрол е 10,50 долара.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


23 траян тодоров 26.01.2012 | 14:15
хахаха, очакваше се
22 petko petrov 26.01.2012 | 11:23
с двуколките ще се движим вече...то е ясно :)
21 Marieta Jeleva 26.01.2012 | 11:02
напротив. все едно и също е за нас.
20 Marieta Jeleva 26.01.2012 | 11:01
на мен ми писна изобщо от него. искам кола на вода.
19 Marieta Jeleva 26.01.2012 | 11:00
все едно сме очаквали друго.
18 gnila qbalka 26.01.2012 | 10:51
Най- добре да си взимаме по едно колело и чиста работа:)
17 aleksa darinova 26.01.2012 | 10:33
Стига с това поскъпване, че нямаме пари, ей.
16 Stanislava Mineva 26.01.2012 | 10:28
Даже и те не могат добре да предвиждат добре цената,иначе всички щяха да са милионери :)
15 chest slava 26.01.2012 | 10:21
Лошо и продължава да става все по-зле.
14 chest slava 26.01.2012 | 10:19
Ама у нас всичко се качва като горива, не сте ли забелязали?
13 chest slava 26.01.2012 | 10:16
Цената на нафтата си стои 2.66 в петрола.
12 мрачен интелектуалец 26.01.2012 | 10:16
:D защо само те?
11 chest slava 26.01.2012 | 10:13
Аман и от този петрол, писна ми да го вдигат вече.
10 david copperfield 26.01.2012 | 10:11
Само дето нафтата поскъпна от началото на годината с 20 стотинки.
9 известна личност 26.01.2012 | 10:10
Нищо кой знае какво не е станало.
8 властен олигарх 26.01.2012 | 10:10
Само хората, които се занимават с петрол :).
7 david copperfield 26.01.2012 | 10:10
Цената се задържа стабилно около 100 долара вече.
6 известна личност 26.01.2012 | 10:09
Няма разлики в цените у нас.
5 властен олигарх 26.01.2012 | 10:09
Цената си е горе-долу една и съща.
4 tazmaniiskiq dqvol 26.01.2012 | 10:07
Стига с това поскъпване- как ще си плашаме вече бензина?
3 свинска конференция 26.01.2012 | 09:42
това е борсата, никой не може да я предвиди!
2 radoslav kolev 26.01.2012 | 09:38
Един ден едно- на другият ден друго- стига вече!
1 капаче калпаче 26.01.2012 | 09:35
Лошоо, много лошо

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.