Петролът с месечно дъно

Причина са увеличените запаси на САЩ

по статията работи: Десислава Маданска | 07.01.2014 | 10:16
Повече за:

С 0,6% падна цената на лекия суров петрол (WTI), като достигна до 93,43 долара за барел. Това е най-ниската стойност на суровината от 29 ноември насам, информира "Блумбърг".

Причина за понижението са спекулациите, че запасите на дестилати и бензин в САЩ са се увеличили.

Стойността на всички изтъргувани фючърси е паднала с около 47% под средната за последните 100 дни.

Петролът сорт Brent поскъпна с 53 цента до 107,26 долара за барел на борсата в Лондон. Разликата между Brent и WTI достигна 13,61 долара спрямо 13,48 долара вчера.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


11 dancho danchev 07.01.2014 | 13:06
Този спад на цената на петрола ще е за кратко, тенденцията е цената му да расте.
10 mitko velev 07.01.2014 | 11:56
Добре че пада цената на петрола, да се надяваме да се задържи по трайно с ниски нива.
9 p kehaiova 07.01.2014 | 11:25
Хубаво е, че цената на петрола е паднала, но едва ли може да очакваме, че ще се задържи така дълго време.
8 Katy Russeva 07.01.2014 | 10:49
САЩ почнат ли да се презапасяват е повече от сигурно, че цената на петрола ще се срине, иначе поне през последните месеци държи непрестанен ръст през останалото време.
7 известна личност 07.01.2014 | 10:43
Сега след няколко месеца като се постопли време то ще падне и цената на газта, което е доста добре според мен, защото милион возила у нас са на това гориво.
6 david copperfield 07.01.2014 | 10:42
Ще видим колко време ще продължи това в крайна сметка. Нещата са повече от сериозни и това е очевидно. Тепърва предстоят интересните нещата с петрола :).
5 властен олигарх 07.01.2014 | 10:42
Увеличават се запасите и това е добре. Ще видим в крайна сметка какво предстои тепърва. Няма да е зле да се пооправят нещата според мен.
4 David Hayemaker 07.01.2014 | 10:41
"Причина са увеличените запаси на САЩ" - Ще видим колко още точно ще увеличават запасите си. Няма да е лошо да има някакво по-добро развитие според мен.
3 david copperfield 07.01.2014 | 10:40
Само така, нека да му пада цената още надолу. Вчера зареждах бензин и цената му беше 2,58 за литър. Според мен по това време трябва да му е далеч по-малка ;).
2 Катерина Мушкова 07.01.2014 | 10:28
Доста бързо ще се оправи цената според мен , никога не се е задържала на ниско ниво цената.
1 gospoja jeleva 07.01.2014 | 10:25
Няма да е за дълго време, след някой друг ден няма да е на дъното и цената му отново ще скочи до небесата.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.