Петролът се търгува на стойности, близки до 4-месечен връх в Ню Йорк, на фона на очакванията, че САЩ ще повишат тавана на държавния си дълг, съобщава Bloomberg.
Фючърсите с доставка през март отбелязаха минимален спад след вчерашното поскъпване с около 0,7%, с което бяха достигнати и пикови стойности от септември 2012 г. досега.
В сутрешната търговия на електронната борса в Ню Йорк лекият суров петрол се търгуваше 96,65 долара за барел, което е поевтиняване с 12 цента.
Сортът "Брент" се търгуваше на борсата в Лондон за 112,18 долара за барел, което е спад с 24 цента.