Подрязаха крилата на мобилните оператори

Те вече няма да могат да подновяват договори по телефона

по статията работи: Ралица Стоянова | 07.03.2013 | 14:02

Мобилните оператори вече няма да могат да подновяват договорите с абонатите си само с телефонно обаждане. Това реши окончателно парламентът с промените на второ чете в Закона за защита на потребителите.

При сключване на договор от разстояние по телефона, той ще влиза в сила от деня, в който доставчикът е получил съгласието му в писмена форма. При липсата на такава договорът се превръща в безсрочен, информира БНР.

Потребителят може да прекрати безсрочния договор с едномесечно предизвестие, без да дължи неустойка за това. От 1000 до 3000 лева ще бъде глобата на лице, което възпрепятства правото на потребител да се откаже от сключен договор от разстояние.

С промените се ограничиха и действията на кабелните оператори, които по всяко време заменяха едни канали с други в пакета си с програми. Решено бе при отпадане на телевизионна програма потребителят да може да прекрати договора, без да дължи обезщетение или неустойка, когато отправи едномесечно писмено предизвестие за това.

Звукът на телевизионните реклами вече ще е по-нисък или ще бъде същият с нивото на предаването, в което се излъчват, приеха още депутатите. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


22 kolio nikolov 08.03.2013 | 11:28
време беше това да се случи
21 Нели Симеонова 07.03.2013 | 19:05
Малко им е и това!
20 sunny girl 07.03.2013 | 19:00
Ахаха Яне флашката направо да му викат.
19 Анжелина ЖУЛИ 07.03.2013 | 19:00
То всичките са така, обаждат се да те зарибяват ПО ТЕЛЕФОНА да сключваш договори! Много, много агресивна политика.
18 Момиче То 07.03.2013 | 18:54
А те тия са толкова нагли, че нищо чудно сега да измиялт нова схема за това.
17 sunny girl 07.03.2013 | 18:54
Разгеле! Писна ми да ме изнудват и притискат по телелфона!
16 Вяра Антонова 07.03.2013 | 18:21
Така и трябва!
15 Павел Николов 07.03.2013 | 17:55
Време беше и това да се случи!
14 маймунка мръсна 07.03.2013 | 17:16
за теб знаем, че работиш само с флашки :)
13 Evgenia Nikolova 07.03.2013 | 17:01
Е, то никакви други договори не могат да се подновяват по телефона, ама за мобилните оператори всичко е позволено. Добре, че не са им разрешили, че циркът щеше да е пълен!
12 Красимира Тачева 07.03.2013 | 16:54
Супер и без това много права им бяха дали!
11 lou reed 07.03.2013 | 16:33
Оооо, супер, защото са адски досадни. Освен това, само те си го позволяват!
10 Точно Тоя 07.03.2013 | 14:39
с тез не съм имал подобен проблем, но виваком са терористи в това отношение, съдраха ме и то при положение, че дори нямам телефон, а само флашка
9 qnko qnev 07.03.2013 | 14:34
Ама така трябва да бъде в крайна сметка, нека всички да ги натиснат така им се пада, не само ние като потребители да страдаме.
8 Лили РоузКупър 07.03.2013 | 14:11
Все хубави промени. Най-много ми хареса "От 1000 до 3000 лева ще бъде глобата на лице, което възпрепятства правото на потребител да се откаже от сключен договор от разстояние." :)
7 Орлин Ставрев 07.03.2013 | 14:09
Когато започнат да мислят повече за хората, то тогава има доволни. Търговците трябва да се съобразяват с нас, а не ние с тях.
6 Страхил Страхилов 07.03.2013 | 14:08
Аз се радвам, че вече договорите не се продължават автоматично, а стават безсрочни и можеш да си ги прекратиш по всяко време.
5 Дон Корлеоне 07.03.2013 | 14:07
Еее, доживяхме и ние да имаме малко права като клиенти, не само да ни манипулират и да се чудят как да ни одерат кожите. Сега от Ментел ако пак ми бутнат някоя програма, направо им казвам довиждане и ще видят двугодишен договор през крив макарон.
4 Зарко Младеликов 07.03.2013 | 14:07
В М-Тел бях подлаган на тормоз през няколко месеца с обаждания за "невероятните" им абонаментни планове.
3 Зарко Младеликов 07.03.2013 | 14:07
В М-Тел бях подлаган на тормоз през няколко месеца с обаждания за "невероятните" им абонаментни планове.
2 Marusq Laleva 07.03.2013 | 14:07
Много добри решения и за мобилните и кабелни оператори и за звука на рекламите, който е много дразнещо силен. Само не разбрах от кога промените влизат в сила?
1 Dido Goranov 07.03.2013 | 14:07
Така им се пада на гадините, няма да ми сключват някакви договори, за които аз на първо четене не мога да разбера за какво иде реч по телефона.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.