Положението на Испания става сложно

Безработицата в страната расте, а испанският кредитен рейтинг беше понижен

по статията работи: Ивайло Ачев | 27.04.2012 | 13:11

Испания е изправена пред криза с особено големи мащаби. Това заяви външният министър на страната Хосе Мануел Гарсия-Маргальо, цитиран от Reuters.

Причините за мрачната прогноза са решението на Standard & Poor's да ореже кредитния рейтинг на страната – от A на BBB+, както и невиждано високото ниво на безработица – 24% през първото тримесечие на годината. Такава висока безработица в Испания не е имало от 1990 година насам.

Половината от младите хора в Испания (до 24 години) са без работа, а перспективата е тази цифра да не намалее до края на годината. Мадрид вече прокара реформа, която позволява на компаниите в страната да наемат хора за по-малко пари и да съкращават, като плащат по-малко обезщетения, но резултатите от закона ще се видят едва след година.

Заради последните данни акциите на банките в Испания паднаха с 3,38%, а доходността по десетгодишните книжа, която е признак доколко стабилна е дадена държава, скочи до 434 базисни пункта. А кредитният рейтинг на Испания вече е наравно с този на Италия.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


17 Vanya Black 27.04.2012 | 15:48
ЕС още една криза му трябва и е пред полуразпад.
16 empty world 27.04.2012 | 15:42
Да закрепят малко туризма.
15 empty world 27.04.2012 | 15:41
В Италия нещата също отиват на зле...
14 empty world 27.04.2012 | 15:39
Ще ги парне и тя кризата...
13 hristian penev 27.04.2012 | 14:25
вие нас гледайте,не тях
12 мистерия финикова 27.04.2012 | 14:07
то отдавна си е сложно
11 Georgi Hristov 27.04.2012 | 13:58
Сега и те започнат едни преговори с ЕС за помощи, ще стане страшно!
10 Асен Маврудиев 27.04.2012 | 13:53
Нормално,имигрантите в Испания източват средства към родните си страни!
9 sladko pate 27.04.2012 | 13:49
Това никак не е добре
8 Емилия ОтЛьонеберя 27.04.2012 | 13:42
какво ли ще правят нашите там
7 Анита Кралева 27.04.2012 | 13:36
всички средиземноморски страни страдат от същите проблеми!
6 Petar Georgiev 27.04.2012 | 13:36
Ами вместо да се оплакват,да направят сериозни рефирми,първо в разходите си които са доста неефективни и после да стимулират инвестициите и подобряването на бизнес средата,за да намалее безработицата и натиска върху бюджета,а Европа с каквото може ще помогне на Испания.
5 Анита Кралева 27.04.2012 | 13:35
Всичките ми познати, които бяха заминали да работят в Испания се върнаха, защото не можаха да си намерят работа!
4 Александър Никифоров 27.04.2012 | 13:22
Испания е голяма, не е добре да пропада
3 Yordanka Peeva 27.04.2012 | 13:15
като ги гледам как са тръгнали, може и по-зле да станат от гърците
2 Yordanka Peeva 27.04.2012 | 13:13
Ужасно е положението им. И като си представя колко много българи има там...
1 Diana Bliznakova 27.04.2012 | 13:12
Дано испанците не се окажат в положението на гърците.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.