Последни 10 дни шанс да разсрочним кредита си

Граждани и фирми могат да подават заявления до 22 юни, до края на месеца банките трябва да вземат решение

по статията работи: iNews.bg | 12.06.2020 | 18:31
Последни 10 дни шанс да разсрочним кредита си
pixabay.com

Остават 10 дни за разсрочване на кредитите на "ударените" от коронакризата български граждани и фирми. Управителният съвет на Асоциацията на банките в България (АББ) напомня, че наближава крайният срок за подаване на искания от страна на клиентите на банките по Реда за отсрочване ("Ред за отсрочване и уреждане на изискуеми задължения към банки и дъщерните им дружества").

Гражданите и фирмите, които биха искали да се възползват от облекчени условия по описания Ред, разполагат с още 10 дни да заявят изрично желанието си пред своите обслужващи банки. Крайният срок за подаване на искания е 22 юни 2020г., а банките трябва да вземат решение относно подаденото искане в срок до 30 юни 2020г.

Редът за отсрочване и уреждане на изискуеми задължения към банки и дъщерните им дружества е публикуван на интернет страницата на АББ тук, като пълният текст може да бъде намерен и на интернет страницата на БНБ тук.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.