Седмичен спад в цената на петрола

суровината поевтиня с 13 цента

по статията работи: Десислава Маданска | 03.01.2014 | 09:27
Повече за:

Лекият суров петрол (WTI) с доставка през февруари поевтиня с 13 цента до 95,31 долара за барел на електронната търговия на борсата в Ню Йорк. Стойността на всички изтъргувани фючърси остана почти непроменена от средната за последните 100 дни. През тази седмица обаче цените са с 5% надолу, което е най-големият седмичен спад от септември 2012 г., съобщи "Блумбърг".

Суровината достигна най-ниската си стойност за последния месец вследствие на спекулациите, че Федералният резерв на САЩ допълнително ще ограничи програмата си за изкупуване на държавни ценни книжа поради положителните данни за икономиката на страната.

Сортът Brent с доставка през февруари поскъпна с 15 цента (0,1%) до 107,93 долара за барел на борсата в Лондон. Разликата между Brent и суровия петрол е 12,62 долара.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


14 malkata qnichka 03.01.2014 | 15:15
Хубаво цената ,му спада пожелавам си и утре отново да е спаднала, да няма драстично увеличение и ние да усетим намалението.
13 Ivelina Chervenkova 03.01.2014 | 13:30
Мале, много нападателно. А на теб не ти ли омръзна само с някакви си жълти стотинки да му пада цената и , защо не спадне с повече от 50 ст, за да може и ние да усетим.
12 viktor viktorov 03.01.2014 | 12:35
Ще е временен този спад , предполагам че до дни цената на петрола ще започне отново да расте, колкото и да е неприятно това.
11 Рени Чен 03.01.2014 | 10:44
Най-лошото от всичко е, че колебливите цени на горивата се отразяват и на много други стоки, респективно и на нашия джоб. Ама по-добре едва ли ще става.
10 David Hayemaker 03.01.2014 | 10:42
Ще видим колко ще му падне цената. Аз лично съм малко скептичен и не вярвам много да се случи това. Ще видим в следващите дни какво ще се получи.
9 известна личност 03.01.2014 | 10:42
Ти сериозно ли си вярваш на този коментар, който написа? Омръзнало ти да пада и да се повишава? Значи изобщо не трябва да четеш тези новини. Петрола е като акция, като валута, която всеки ден променя цената си. Не ги чети по-добре тези новини тогава.
8 david copperfield 03.01.2014 | 10:41
Да, това трябва да се случва според мен. Определено нещата са доста сериозни напоследък и виждаме какво се получава тук. В крайна сметка ще има доста промени.
7 властен олигарх 03.01.2014 | 10:40
Ще достига още по-ниска стойност в следващите месеци. Вече всеки е на работа и си работи. Свършиха празниците и добре, че утре е уикенд :).
6 mitko velev 03.01.2014 | 10:39
Ще е добре да падне още цената на петрола и да се задържи трайно с ниски нива, но едва ли това ще се случи, защото тенденцията е цената да расте.
5 David Hayemaker 03.01.2014 | 10:39
Няма да е лошо да падне цената още надолу наистина. Това би било идеално за всички и ще бъдем много доволни от този факт определено :).
4 известна личност 03.01.2014 | 10:39
"суровината поевтиня с 13 цента" - И още ще поевтинява занапред според мен. Тепърва ще има развитие върху нея, така че бъдете сигурни, че ще има промени и цени надолу.
3 mariyna todorova 03.01.2014 | 10:15
Най-сетне след няколко седмици само ръст, сега символично намаление и то заради политиката на САЩ. Със сигурност обаче това ще е временно.
2 Ивелина Бобова 03.01.2014 | 09:55
Добре, хубава новина, но очаквам утре да има новина за вдигането на цената му. Омръзна ми всеки ден или да пада или да се повишава.
1 Ема Маринова 03.01.2014 | 09:35
Добре е...нека поевтинява.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.