Среброто се срина

Златото бързо губи благоразположението на инвеститорите

по статията работи: Десислава Маданска | 20.05.2013 | 10:56

Среброто се срина до най-ниското си ниво от септември 2010 г. насам, съобщава Econ.bg. Това бе причината коефициентът му за размяна със златото да се изстреля до 33 месечен връх.

С около 7% до 20,6985 за тройунция се понижи разменната цена на сребторо, след което към 11:32 часа сутринта достигна 21,345 за тройунция на борсата в Сингапур. Коефициентът му спрямо златото се повиши до 64,89, най-високата му стойност от август 2010 г.

"Златото бързо губи благоразположението на инвеститорите и това безразличие вече намери отражение в данните на ETF и CFTC, каза Ксиянг Нан, анализатор в "CITIC Securities Futures Co.".

Още за търговията може да прочетете на Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


14 mitko velev 20.05.2013 | 14:20
В злато не бива да се инвестира,изгаряш като факла!
13 Meglena Barutchieva 20.05.2013 | 13:22
помислих си, че става дума за Косъмчето :) ама той не се е сринал.
12 p kehaiova 20.05.2013 | 13:14
В последно време нося само сребро и тази новина определено ме зарадва.
11 Mighty Quinn 20.05.2013 | 12:36
супер, значи и цената му ще падне. аз предпочитам сребро пред злато
10 склеротик невротиков 20.05.2013 | 12:17
Е след този бум миналата година е напълно нормално да се получи в един момент и срив.
9 Рая Дочева 20.05.2013 | 12:06
Не ми харесва това , което се случва . Ще чакаме нов връх.
8 трендафил въжарски 20.05.2013 | 11:49
нямам ни сребро, ни злато, нито ме интересуват
7 Krist Novoselic 20.05.2013 | 11:35
Никой не е очаквал среброто да запази кой знае колко време добрите позиции, които имаше в последните няколко сецмици. Не съм голям фен на благородните медали.
6 Валентин Басаров 20.05.2013 | 11:33
Златото не е добра инвестиция.
5 otec natanail 20.05.2013 | 11:27
Златото бързо губи благоразположението на инвеститорите - никога не съм харесвал златото и не съм се замислял и за момент да инвестирам в него, защото цената му лавира ту нагоре, ту надолу.
4 дрезгав глас 20.05.2013 | 11:19
Ако имате пари, мога да ви посъветвам да не инвестирате в злато или сребро, а по-скоро в недвижими имоти, защото каквото и да стане, цените им не могат да паднат под един определен минимум.
3 miglen cholakov 20.05.2013 | 11:18
определено няма място за сравнение
2 Svetlozara Halacheva 20.05.2013 | 11:14
Златото последните години държи много високи цени,среброто нормално се срива...
1 Георги Георгиев 20.05.2013 | 11:09
Няма място за сравнение между среброто и златото.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.