Суровият петрол поевтиня

Американските запаси от суровината се увеличиха неочаквано

по статията работи: Гергана Златкова | 20.06.2013 | 10:08

След като достигна най-високата си цена от девет месеца, лекият суров петрол WTI поевтиня, информира "Блумбърг".

Американските запаси от суровината неочаквано се увеличиха, а шефът на Федералния резерв на САЩ Бен Бернанке заяви, че централната банка може да намали купуването на облигации по-късно тази година. 

Контрактите за юли, които изтичат днес, поевтиняха с 1,78 долара до 96,46 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк. Цените намаляха с 20 цента до 98,24 долара за барел вчера (19 юни). 

По-активно търгуващите се фючърси за август паднаха с 1,82 долара до 96,66 долара за барел. 

На лондонската борса "Брент"-ът с доставка за август се срина с 1,68 долара до 104,44 долара за барел, съобщават от Econ.bg.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


12 mariyna todorova 20.06.2013 | 11:25
Цената на петрола е много крехка и се влияе от какво ли не, макар че тези колебания нас не си засягат особено, тъй като при тоя монопол, който се вихри у нас е все едно какво се случва на международните пазари.
11 raicho ivanov 20.06.2013 | 11:24
Това е добра новина. Лично аз не очаквах, че цената на петрола скоро ще отбележи спад. Дано да се задържи така по - дълго време.
10 Баба Пъша 20.06.2013 | 11:22
С нетърпение чакам още много да поевтинее петрола, защото в крайна сметка човек прави всичко възможно да спести някой и друг лев, поне от гориво, когато това е възможно.
9 Старата Госпожа 20.06.2013 | 11:14
Американските запаси от суровината се увеличиха неочаквано - нека, това ще доведе петрола до още по-голям спад от към цена :) А всички ние в България това чакаме.
8 mitko velev 20.06.2013 | 11:04
Това си е изненадващо за мен, не очаквах петролът да поевтинее, но все пак това е добре.
7 Кристина Минкова 20.06.2013 | 10:58
Американските запаси от суровината се увеличиха неочаквано-нали се добива суровината...как да се покачи неочаквано....сам ли се е появил в запасите.
6 чичо съби 20.06.2013 | 10:54
Еее, да видя тази седмица поне веднъж, че петролът малко е поевтинял. Щеше да е тъпо за четвърти пореден ден да видим ситуация, в която черното злато отново поскъпва.
5 rebelle fleur 20.06.2013 | 10:50
Американците почнат ли да увеличават запасите си и цената на черното злато тръгва веднага надолу.
4 Иван Ангелов 20.06.2013 | 10:28
Според мен е крайно време американците да започнат да карат по-икономични автомобили. Така би било много по-добре за тях самите.
3 властен олигарх 20.06.2013 | 10:27
Американците да продължават да се зареждат стабилно с петрол, за да пада цената още надолу. Не трябва да се изчерпва.
2 Батко съссладко 20.06.2013 | 10:27
"Американските запаси от суровината се увеличиха неочаквано" - Това е доста голяма изненада за мен честно казано, защото досега все падаха.
1 Jason Bourne 20.06.2013 | 10:27
Това е много добра новина според мен. Нека цените да продължават да падат все така и занапред и ще бъдем много доволни :).

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.