Тежка година за производителите на праскови

В Сливен изкупните цени са се понижили със 100% спрямо миналата година

по статията работи: iNews.bg | 30.08.2014 | 17:21
Повече за:

Тежка година отчитат производителите на праскови в Сливен. Изкупните цени в града са със 100% по-ниски в сравнение с миналата година.

Това е най-трудната година от 20 г. по отношение на реализацията на пресните плодове. Това заяви Коста Петров, председател на сдружение "Българска праскова”, цитиран от агенция "Фокус".

Въпреки трудностите обаче производителите в региона са успели да изнесат компотна праскова в Гърция. Продукция е реализирана и в Румъния. У нас производителите са продали най-много плодове по морските градове, коментира още Петров.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.