Цената на петрола достигна 4-месечен връх

Черното злато е поскъпнало с 3% тази седмица

по статията работи: iNews.bg | 14.09.2012 | 09:20

Цената на петрола достигна най-високото си ниво от четири месеца заради спекулации, че мерки за стимулиране на американската икономика ще увеличат търсенето. Притеснения, че неспокойствието в Близкия Изток и Северна Африка ще нарушат доставките на суровината също бяха предпоставка за покачване на цената, пише Bloomberg.

Петролът с доставка за октомври поскъпна с 1,15 долара до 99,46 долара на електронната сесия на борсата в Ню Йорк. Вчера контактите се повишиха с 1,3% до 98,31 долара за барел - най-високото ниво на затваряне от 4 май. Цените на "черното злато” са нагоре с 3% тази седмица.

На лондонската борса "Брент”-ът с доставка за октомври поскъпна с 84 цента до 116,72 долара за барел.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


11 млад жребец 14.09.2012 | 12:42
Виж как знаеш :) Една пържола, само за ядене може да се сети :)
10 Боряна Янкова 14.09.2012 | 12:02
http://iq.tochica.com/r/2099/ ---- Искате да разберете какво е IQ - то Ви - направете го с най - точния онлайн тест :)})) ^^
9 tiha paranoq 14.09.2012 | 11:38
Не съм сигурен, че става въпрос за изкуствено повишаване на цената. Разбирам по принцип да е висока цената - как да е, но тук говорим за петрол, не за чушки и домати.
8 tiha paranoq 14.09.2012 | 11:31
Няма оправия с този петрол - зиме, лете, ние си плащаме като попове и това си е. Трябва да се намали акциза според мен - това е една мярка, от която правителството в момента бяга.
7 PaidToClick Bulgaria 14.09.2012 | 10:52
Научете как да си докарвате 20-40 долара на ден от Интернет: виж как : http://paidtoclickbg.alle.bg/
6 крива вежда 14.09.2012 | 10:39
НЕ знам колко е изкуствено това поскъпване. Напоследък според мен прекелено много се спекулира с цената на петрола на световните пазари. Това за съжаление бърка много в джоба на българина.
5 крива вежда 14.09.2012 | 10:33
Нещата изобщо не са добре с цената на черното злато на международните пазари. За мое огромно съжаление това веднага се отразява на цената на горивата у нас.
4 apetitna parjola 14.09.2012 | 09:52
Знаеш ли какво ще постигнат - най-малко ще ти вдигнат цената на храната - няма да имаш какво да папаш :)
3 млад жребец 14.09.2012 | 09:48
Ти как мислиш, какво ще постигнат с това изкуствено поскъпване?
2 miglen cholakov 14.09.2012 | 09:39
Еми какво да се прави , не зависи от нас .
1 Дидо Тъпото 14.09.2012 | 09:26
Е, хубаво де. Какво си въобразяват , че ще постигнат с това изкуствено поскъпване, защото то си е точно такова- изкуствено. Причините си ги измислят. не ги е срам.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.