Цената на петрола още пада

"Черното злато" се продава с 4,5% по-евтино през октомври

по статията работи: Мая Александрова | 30.10.2013 | 09:39

Лекият суров петрол WTI продължава да поевтинява. Увеличаването на запасите от суровината в САЩ сигнализира за забавено търсене в най-големия потребител в света.

Контрактите за декември бяха надолу с 80 цента до 97,40 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк, пише Bloomberg.

Фючърсите отчетоха 0,5% спад в цената до 98.20 долара за барел вчера (29 октомври).

Цените на "черното злато" падат с 4,5% през октомври, след като през септември отбелязаха намаление с 4,9%.

На лондонската борса "Брент"-ът с доставка за декември поевтиня с 42 цента до 108,59 долара за барел.

"Брент"-ът е с 11,24 долара по-скъп от WTI.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


24 тримилиона четиригодини 30.10.2013 | 15:11
нека да се случи точно както го искаш. това ще помогне много за просперитета на населението, а населението има нужда от подобен просперитет.
23 вербална нота 30.10.2013 | 15:10
това наистина е една много прекрасна новина и дано не се случи това което казваш, защото ако стане ти ще си единствената виновна за това.
22 киселото грозде 30.10.2013 | 15:09
от лукойл нищо няма да направят, защото вальо златев е един от най-влиятелните българи. това е нещо което не може да се пренебрегне.
21 безкомпромисната кирка 30.10.2013 | 15:08
и аз искам да се случва нещо такова, но това няма как да стане докато монополистите продължат да продават гориво на тези цени.
20 безкомпромисната кирка 30.10.2013 | 15:08
"Черното злато" се продава с 4,5% по-евтино през октомври" трябва да падне още цената, защото това само ще помогне за конкуренцията между хората.
19 киселото грозде 30.10.2013 | 15:07
искам още да падне, за да изкарам най-после колата от гаража. иначе ще продам колата и никога повече няма да я карам.
18 вербална нота 30.10.2013 | 15:06
петрола трябва да се продава на една и съща цена на всички, за да има равнопоставеност. това трябва да се случи възможно най-скоро.
17 тримилиона четиригодини 30.10.2013 | 15:06
според мене цената на петрола трябва да бъде една и съща и повече да не се говори за нея. това което става по борсите са само един най-обикновени спекулации.
16 marieta georgievich 30.10.2013 | 14:39
Аз се надявам да падне толкова много, че да се осети както трябва, а не с някакви стотинки, които реално не се отразяват на сметката за бензин.
15 властен олигарх 30.10.2013 | 14:29
Да се надяваме, че ще пада още, за да бъдем всички доволни от това в крайна сметка. Аз съм положително настроен и тепърва ще разберем повече.
14 David Hayemaker 30.10.2013 | 14:29
Аз днес си оставих колата паркирана в квартала, така че със сигурност цената на петрола ще падне още надолу :). Винаги когато не си я карам и пада горивото.
13 известна личност 30.10.2013 | 14:28
Има тенденция да пада горивото напоследък и си мисля, че ще се запази такава и напоследък. Това би било добре за всички шофьори, които им се налага да пътуват повече.
12 david copperfield 30.10.2013 | 14:28
Има време да го разберем това. В течение на времето ще научаваме повече и повече за цената как ще върви. Аз лично очаквам да има още известен спад, след което да се кротне цената.
11 властен олигарх 30.10.2013 | 14:27
Искам с 10 лева да пълня поне 4 литра и нещо. Голяма скъпотия е горивото у нас и това на мен никак не ми харесва. Да си коригират цените веднага!
10 David Hayemaker 30.10.2013 | 14:26
Няма да е лошо да свалят цените още надолу Вальо Златев, защото в момента бензина и дизела са на 2,57 за литър, което си е множко според мен.
9 известна личност 30.10.2013 | 14:25
"Черното злато" се продава с 4,5% по-евтино през октомври" - А от другия месец направо с 35-40% по-евтино :). Тогава вече ще мога да си позволява S65 AMG на старо и въобще няма да ми пука за разхода :).
8 david copperfield 30.10.2013 | 14:24
Още много има да му пада цената надолу на този петрол. Да видим обаче кога най-сетне от "Лукойл" ще реагират, защото до момента не са направили нищо.
7 mitko velev 30.10.2013 | 13:05
Нека пада цената на петрола и трайно да се задържи с ниски нива.
6 reni angelova 30.10.2013 | 12:22
Добра новина, да видим дали ще продължи в същия дух.
5 Пламена Христова 30.10.2013 | 11:20
Прекрасна новина, но се надявам утре да не излезе новината, че се покачва и то рязко, а увеличението е голямо.
4 Лили Йовова 30.10.2013 | 10:49
За малко цената на петрола беше отбелязала лек ръст, но ето че пак тръгна надолу. Трябва да се следят тези неща, че е важно. Трябва да се мисли за бъдещето.
3 Алекса Тенева 30.10.2013 | 10:19
Ами добре е за нас , макар че не виждам цената на горивата да е паднала .
2 Алекса Тенева 30.10.2013 | 10:19
Не ме изненадва тази новина .. цената на петрола не е константна величина ... тя постоянно се изменя .
1 Лолита Набокова 30.10.2013 | 09:55
Това е една много приятна новина за нас :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.