Цената на петрола спря възхода си

Черното злато поскъпна доста заради въпроса с иранския износ за Европа

по статията работи: Ивайло Ачев | 16.02.2012 | 09:44

Цената на петрола се поуспокои леко в началото на днешния ден след като вчера имаше значителен ръст поради информацията, че Иран ограничава износа за някои европейски държави, предаде Bloomberg.

В електронната неприсъствена сесия на борсата в Ню Йорк контрактите за март поевтиняха с 27 цента до 101,53 долара за барел. Вчера вечерта обаче цената скочи с 1,06 долара до 101,80 долара за барел. През тази година цените вече са 20% по-високи, отколкото през миналата.

През миналата седмица (6-10 февруари) резервите от горива на САЩ са намалели със 171 хил. барела. Прогнозата беше за увеличение от 1,5 млн. барела.

По отношение на вноса на ирански петрол в Европа засега няма никакво потвърждение както от Техеран, така и от Брюксел за спиране или намаляване на доставките. Със сигурност обаче е имало предупреждение от Иран, че ще намали доставките за Холандия, Испания, Италия, Франция, Гърция и Португалия.

В Лондон сортът "Брент" с доставка за април поевтиня с 14 цента до 118,79 долара. Разликата в цената с лекия суров петрол е 16,94 долара.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


32 veni beni 16.02.2012 | 13:04
Ами да, духне ли малко вятър и вече се е вдигнал
31 Danaq Todorova 16.02.2012 | 13:00
няма да е за дълго
30 маймунка мръсна 16.02.2012 | 12:34
заради гърция всичко върви нагоре
29 печено агнешко 16.02.2012 | 12:34
28 конска саздърма 16.02.2012 | 12:33
няма да е за дълго
27 вурстче топло 16.02.2012 | 12:21
До утре:)
26 golqma zabava 16.02.2012 | 12:20
Вече имам чувството, че и въздуха влияе на цената на петрола!
25 Летящият Честмир 16.02.2012 | 11:54
утре пак ще ътръгне - заради гърция:))))
24 Kalina Boqnova 16.02.2012 | 11:53
23 Kalina Boqnova 16.02.2012 | 11:48
няколко часа.
22 Kalina Boqnova 16.02.2012 | 11:44
да, ама за колко време?
21 маймунка мръсна 16.02.2012 | 11:26
и аз така си мисля
20 печено агнешко 16.02.2012 | 11:26
аз съм с триколка
19 конска саздърма 16.02.2012 | 11:26
най много два
18 Пламен Панайотов 16.02.2012 | 10:50
Нафтата по-евтина явно няма да стане!
17 Пламен Панайотов 16.02.2012 | 10:42
Нали вече не купуваме петрол от Техеран?
16 Пламен Панайотов 16.02.2012 | 10:41
Проблемите между Иран и Ес се отразяват!
15 трендафил въжарски 16.02.2012 | 10:37
14 трендафил въжарски 16.02.2012 | 10:37
за колко, за ден?
13 tazmaniiskiq dqvol 16.02.2012 | 10:35
Затова с двуколката най- добре :Д
12 zlobna kobra 16.02.2012 | 10:11
ооо утре пак ще полети нагоре
11 Elica Peneva 16.02.2012 | 10:09
Важното е,че цената на бензина е само нагоре :)
10 radoslav kolev 16.02.2012 | 10:09
Напълно съм съгласен с теб.
9 Sweet Dreams 16.02.2012 | 09:56
Да за тези които шофират най-много :).
8 Doctor SteelHammer 16.02.2012 | 09:55
Повече ще клони към първото.
7 Бате Рамбо 16.02.2012 | 09:55
6 Sweet Dreams 16.02.2012 | 09:55
Българите усещат най-много увеличаването на цената на петрола.
5 Doctor SteelHammer 16.02.2012 | 09:55
Скъп е много.
4 Бате Рамбо 16.02.2012 | 09:54
Да си скача, спря да ми дреме вече.
3 gnila qbalka 16.02.2012 | 09:52
Наистина има йо-йо ефект :)
2 Жулиета Асенова 16.02.2012 | 09:48
Това трябва да е успокоително ли? Утре пак ще започне да скача и да пада.
1 aleksa darinova 16.02.2012 | 09:48
хахахха...и утре пак ще поскъпне :)

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.