Цената на петрола тръгна нагоре

Цените са паднали с 4,4% през последния месец, но са скочили с 8,6% за тримесечието

по статията работи: iNews.bg | 28.09.2012 | 09:19


Цената на петрола отново тръгна нагоре, преди доклад, който най-вероятно ще покаже, че спестяванията на домакинствата в САЩ са се увеличили. Икоономическото възстановяване може да насърчи търсенето на суровината в най-големия потребител в света, пише Bloomberg.

Доставките на петрола за ноември поскъпнаха с 62 цента до 92,47 долара за барел на електронната сесия на борсата в Ню Йорк. Вчера контрактите скочиха с 1,87 долара до 91,85 долара за барел. Цените са се покачили с 8,6% за последното тримесечие, но са паднали с 4,4% за последния месец.

На лондонската борса "Брен”-тът с доставка за октомври поскъпна с 20 цента до 112,31 долара за барел.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


5 empty world 28.09.2012 | 11:02
Няма бе, няма как да стане! Аз като разправям, че така не се получават неащта, никой не ме слуша. Ще плащаме като гламави високите цени на горивата, докато ни свършат и последните стотинки по джобовете.
4 empty world 28.09.2012 | 10:51
"Цените са паднали с 4,4% през последния месец, но са скочили с 8,6% за тримесечието" - а така! Да видим, че всъщност претролът не пада, а расте като цена, защото иначе се създава много погрешно впечатление.
3 Марта Иванова 28.09.2012 | 10:04
Тя и надолу да тръгне е с незначително малко, така че - свикнахме с високите цени.
2 Marusq Laleva 28.09.2012 | 09:57
Не си ли забелязала, че цикълът се променя всеки ден, ако един ден петролът е нагоре, на другият ден е надолу и така в порочен кръг.По интересното е, че макар да съобразяват цените на храните с петрола, последните вървят само нагоре и не бележат спад, защо когато петролът пада, цените се покачват?!
1 Мони Бонбони 28.09.2012 | 09:29
Мислих си, че поне една седмица ще се задържат цените малко по-ниски, но разбира се, това няма как да се случи в дивия капитализъм, който живеем и постоянно се измислят причини да скубят всички.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.