ЧЕЗ иска увеличение на тока

В края на февруари ще оповестят предложенията си за ценовите нива

по статията работи: Кремена Бедерева | 10.01.2013 | 11:25

Електроразпределително дружество "ЧЕЗ България” ще предложи увеличение на цените на електроенергията за следващия регулаторен период. Това съобщи на пресконференция Зорница Генова, мениджър "Регулаторни дейности ЧЕЗ България”, предаде агенция "Фокус”.

В края на февруари ще оповестим предложенията ни за ценовите нива, но какви точно ще са те ще стане ясно след решение на Държавната комисия по енергийно и водно регулиране (ДЕКВР), посочи Генова.

Тя обясни, че предложеното увеличение ще е леко, но ще е на лице заради икономическите промени в нашата страната, като инфлацията, например. Генова отбеляза, че все още не е ясно дали регулаторният период ще е за три или пет години.

Днес регионалният мениджър на "ЧЕЗ България” Петър Докладал представи приоритетите на дружеството за 2013 година. Той съобщи, че предвидените инвестиции ще са в размер на 111 млн. лева.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


19 Mukka Dess 10.01.2013 | 15:19
Ама тези монополисти няма спирачки, винаги си намират оправдание да ни бъркат по-дълбоко в джеба.
18 Здравка Анастасова 10.01.2013 | 14:47
И хората искат по-високи заплати, майките повече пари за детски надбавки.. но като гледам още си чакат
17 La Bicha 10.01.2013 | 13:38
Те пък да имат късмета да го одобрят това предложение!! Ще ставаме на кълбета вече!!
16 Raina Knqginq 10.01.2013 | 13:38
Малко им е било явно! Цели 13%!! Как може такова нещо бе?!
15 Lady Garga 10.01.2013 | 13:37
И аз съм съгласна! Това вече не се издържам тези са абсолютно монополисти и постоянно искате ОЩЕ!!
14 La Bicha 10.01.2013 | 13:37
Какво по-малко! Ако се отопляваш на парно може, ама ако си на ток, както е по-голямата част от страната - ядеш дървото!
13 Raina Knqginq 10.01.2013 | 13:36
Леле, само да се приеме това, вече не знам какво ще се случва! В момента е толкова скъп ток, нали наскоро го вдигнаха, остава още да го вдигнат!!
12 Lady Garga 10.01.2013 | 13:36
"Тя обясни, че предложеното увеличение ще е леко, но ще е на лице заради икономическите промени в нашата страната, като инфлацията, например. " - ЛЕКО!! То сега вече ни изкъртвате!! И ние заради инфлацията искаме по-високи заплати, ама няма!! Накрая ще минем на свещи и толкова!! Баси наглеците долни!!
11 La Bicha 10.01.2013 | 13:35
е ОЩЕ ЛИ?! Тези нормални ли са!! Нали вече го вдигнаха!! Баси! Минавам вече тотално на газ за отопление, вече излиза много по-евтино!
10 diter smallhausen 10.01.2013 | 12:42
И на какво основание го правят?! Тамън се зарадва човек, че ще плаща по-малко за топло и му сервират нещо ново, в тая държава няма отърване от тия монополисти, които си правят каквото искат.
9 Минка Кавалджиева 10.01.2013 | 12:42
Би било доста гадно, още повече, че преди няколко месеца се вдигна цената. Надявам се това да не се случи.
8 Daniela Gulubova 10.01.2013 | 12:18
Колко още бе, как не ги е срам? на какво отгоре? Е така става, като са монополисти.
7 Драго Попов 10.01.2013 | 12:17
Айде спрете се вече, деЕЕеееее!
6 stefi keteva 10.01.2013 | 12:14
Ай, стига няма ли да се спрат с това увеличение на тока. До колко ще могат да го увеличават. Всичко е на гърба на хората. Аман.
5 Jana Kirova 10.01.2013 | 12:01
Продължават да превръщат живота ни в мисията невъзможна. Предлагам масов протест по повод исканията на ЧЕЗ за увеличение цената на тока, докато се оставяме да ни тъпчат винаги ще бъдем тъпкани.
4 Svetlin Rusev 10.01.2013 | 11:57
Малко ли им беше 13% увеличение заради скъпия ток от ВЕИ,че сега искат още.При нас цените вървят само нагоре,кога ще чуем един път ЧЕЗ предложи понижение на цените с еди си колко процента?
3 Соня СТ 10.01.2013 | 11:40
Ако им позволят това увеличение трябва да направим протест! Стана им навик да го вдигат по 1 път в годината!
2 atanas angelov 10.01.2013 | 11:39
е колко по скъп да е тока . стига с тези увеличения.
1 Margо Filipova 10.01.2013 | 11:28
Те няма какво друго да искат. Сега му е времето ДКЕВР да вземе да свърши някаква работа!

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.