"Всеки, който си е позволил да си вдига дълга, да се прави на добрия чичко или лелка в Европа, и да вдигне над 3-те процента дефицит, сега всички ние трябва да се събираме и да му помагаме."
Коментар на премиера в Министерски съвет по време на срещата с министър-председателя на Швеция Фредерик Райнфелд.