„Това са комунистите - своите злини и своите провали се опитват да ги прехвърлят на други“ (в Токио по адрес на българския президент)
Думи на премиера пред журналисти в Токио, помолен да коментира критики на президента Георги Първанов към правителството. „Осем години нито веднъж не се обади (...), защо сега да го слушам, в края, когато си отива...“, попита Борисов, цитиран от БТА.