Борисов се изпусна: ГЕРБ "събират" парламента да бранят президента

Извънредното заседание било заради атаката срещу Плевнелиев

по статията работи: Христина Рафаилова | 13.08.2013 | 16:05
Борисов се изпусна: ГЕРБ "събират" парламента да бранят президента
inews.bg/Марио Евстатиев

Докато президентът твърди, че актуализацията на бюджета е в името на държавата и народа, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов издаде истинските мотиви за свикването на НС. 

След като стопира ремонта на основния финансов закон, Росен Плевнелиев беше обвинен от мнозинството в парламента и от правителството, че е заел страната на определена политическа сила.

Днес бившият премиер доказа, че тези подозрения са истина. Той обясни, че от ГЕРБ настоявали за извънредно заседание на парламента заради атаките на управляващите срещу президента. 

"По този начин ние изолирахме всяка възможност той да бъде обвиняван в какъвто и да било грях или впоследствие - в какъвто и да било провал на правителството", заяви лидерът на ГЕРБ, цитиран от агенция "Фокус". 

Той видя сценарий в намерението депутатите да обсъдят президентското вето в края на август. Първоначално председателят на НС Михаил Миков назначи за тогава заседанието на Народното събрание. След това герберите внесоха подписка с искане обсъждането на стопирането да се случи в най-кратки срокове. 

Борисов твърди, че управляващите искали да накарат хората наесен да считат, че президентът Росен Плевнелиев е навредил на социално уязвимите групи с ветото. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


4 qnko qnev 13.08.2013 | 18:20
Не съм очаквал от ГЕРБ нещо друго.
3 human factor 13.08.2013 | 16:43
не знам дали се е изпуснал при него няма нищо случайни, всичките му действия са примерени
2 Evgenia Nikolova 13.08.2013 | 16:21
хубавото на истината е че не остава скрита за дълго!
1 Miroslav Liliev 13.08.2013 | 16:15
истинските мотиви искате да кажете, предполагам. това не е новина за никого, всички знаят какви са истинските му мотиви.

ТВ програма

Кино

  • Сега България в 60 минути с Мариана...
  • 18:00 По света и у нас
  • 18:30 Още от деня коментарно предаване
  • 19:00 Последният печели...
  • 20:00 По света и у нас
  • 20:45 Спортни новини
  • 21:00 Панорама с Бойко Василев
  • 22:00 Любов и саможертва тв филм /27...
  • Сега "Лице в лице" - публицистично...
  • 18:00 "Стани богат" - телевизионна игра с...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 19:50 "Лице в лице след Новините" -...
  • 20:00 "Живот на кантар" - състезателно...
  • 22:15 "Кажи честно" - забавно шоу с...
  • 23:15 bTV Новините - късна емисия
  • 23:50 Премиера: "Добрият доктор" -...
  • Сега "Семейни войни" (нов сезон) -...
  • 18:00 "Сделка или не" (премиера) -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 20:00 "Един за друг" (нов сезон) -...
  • 22:00 "Йелоустоун" - сериал, сезон 2
  • 23:00 Новините на NOVA
  • 23:30 "Твърде лично" - сериал, сезон 1
  • 00:30 "Частни детективи" - сериал, сезон 5
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.