Бум на кражбите от хранителни магазини в Гърция

Поради високите цени туристите почиват със собствен чадър и храна от вкъщи, които води до големи загуби на таверните

по статията работи: iNews | 05.08.2025 | 14:50
Бум на кражбите от хранителни магазини в Гърция
pixabay
Повече за:

Увеличиха се кражбите в хранителните магазини в Гърция, съобщават от местната полииця, предаде БНР. Поради високите цени туристите почиват със собствен чадър и храна от вкъщи, които води до големи загуби на таверните.

 Търговците увеличиха охраната на магазините и въпреки това кражбите продължават.

Вече в заключени контролирани витрини са не само скъпите стоки, а на места - дори ориз, боб и хляб. Повечето извършители на кражби са пенсионери, които не могат да си осигурят храна. Има и организирани групи за кражби, но случаите са редки. Това е резултат от социален стрес и се проявява във всички европейски страни, казаха психолози.

Досега с 10% са се увеличили приходите на супермаркетите по островите. Туристи коментират пред медиите, че поради високите цени на всички туристически услуги се хранят с покупки от магазините, защото нямат средства за ресторанти и таверни. Хората с възможности, които почиват в скъпи хотели, предпочитат да се хранят в хотелите и заведенията са полупразни, оплакват се техните собственици.

Все по-често на плажа ще видите семейства със собствени чадъри и храна от вкъщи, което показва нивото на този туристически сезон.

За първи път в разгара на сезона хотелиерите от Миконос и Санторини свалят цените на нощувките до 40%.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.