15 млн. лв. струват лампите на София

Общината ще обяви поръчка за нов оператор на улично осветление

по статията работи: Филипа Тодева | 29.05.2012 | 14:03

Първоначалната индикативна стойност на обществената поръчка на нов оператор на улично осветление в София е 15 млн. лв. Поръчката ще се обяви през юли, съобщи столичният заместник-кмет Любомир Христов, предаде БТА.

Срокът й е четири години, като бюджетът включва заплащането на поддръжката и експлоатацията на уличната мрежа.

Мрежата включва 83 хиляди улични лампи, монтирани върху 60 хиляди стълба, от които 18 хиляди лампи и стълбове са в парковете, градините и междублоковите пространства.

Предстои да се извърши икономически анализ при проектирането на Северната скоростна тангента и новите пътни трасета, където няма изградена кабелна мрежа.

Според главния архитект Петър Диков така ще стане ясно дали тя ще струва по-евтино от поставянето на фотоволтаично улично осветление.

 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


13 Емилия ОтЛьонеберя 29.05.2012 | 15:29
много пара, ама е голям град
12 otec natanail 29.05.2012 | 15:28
Някоя голяма фирмичка ;)
11 otec natanail 29.05.2012 | 15:26
Не само - за да няма вандалски изпълнения също..
10 otec natanail 29.05.2012 | 15:25
че колко са за Столична община тия пари?
9 катерино моме 29.05.2012 | 15:09
Много пари струват тези лампи , но не може без тях
8 Марта Иванова 29.05.2012 | 14:49
С фотоволтаично ще е по-добре!
7 Камък Врачански 29.05.2012 | 14:49
дано не ги изпочупят хулиганите
6 Angel Gergov 29.05.2012 | 14:23
Доста скъпо им излиза на софиянци осветлението и не е лошо да помилслят за фотоволтаично улично советление,може да им излезе доста по-евтино,кой знае!
5 ina ina 29.05.2012 | 14:13
Доста пари за лампи са това ... някой връзкар ще се намърда според мен
4 Ivan Ivanovski 29.05.2012 | 14:12
За да има София по-нормален изглед, осветлението е много важно.
3 Valentin Kostov 29.05.2012 | 14:09
който си плати... където трябва ;)
2 Жулиета Асенова 29.05.2012 | 14:08
Доста скъпи лампи, но няма как, трябва да ги има.
1 Veronika Hristova 29.05.2012 | 14:06
Кой ли ще се намърда ...

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.