3000 камери следят софиянци

Столичната община има твърдото намерение да разширява видеонаблюдението

по статията работи: Андриян Георгиев | 27.03.2012 | 12:37

Към момента Столичната община е инсталирала 3000 камери.

Оперативния дежурен център за видеонаблюдение към Столичната общинат работи в сътрудничество с "Националната система 112" от месец и е с денонощен режим на дежурства в него.

По думите на директора на дирекция "Обществен ред и масови прояви" Красимир Димитров, цитиран от БТА, при подаване и обмен на сигналите между общината и националната система се скъсява времето за реакция по проблеми, които могат да се разрешат на общинско ниво. Освен това и на подалия сигнала гражданин се връща информация за това, което е предприето по него.

През миналата година към системата за видеонаблюдение на Столичната община са присъединени всички общински училища и детски градини в "Люлин", "Надежда", "Връбница", "Възраждане" и "Овча купел", а общо към нея са включени 201 учебни и детски заведения.

Освен тях в системата за видеонаблюдение са включени и девет парка и градини, както и пет подлеза.

През тази година ще се поставя видеонаблюдение в Централните гробища и гробищния парк "Малашевци", Борисовата градина, пешеходната зона от Ректора до пл. "Орлов мост", градинката при паметника на Патриарх Евтимий, входа откъм ул. "Бяла черква" на Южния парк, както и в още детски градини.

За първи път общината прави комплексни проверки на охраната на общинските училища и детски градини. Това е с цел превенция и отстраняване на слабостите при охранителната дейност там.

От 12 март 50 служители на "Общинска полиция" са в изнесени постове в районите "Люлин" и "Младост". Тяхната дейност е свързана с контрола по нерегламентираната търговска дейност и неправомерното паркиране по тротоари и зелени площи.

Основните сигнали, постъпващи от телефон 112 към общината, са свързани със състоянието на пътната настилка и на зелените площи. Между 40 и 60 са постъпващите сигнали на ден. Благодарение на системата за виденаблюдение са санкционирани група младежи, които са искали да си направят "пикник" в градинката при Руската църква и са се опитали да разместват пейки.

Бърза е била реакцията и при опит за "барбекю" в Борисовата градина от страна на друга група младежи. Красимир Димитров посочи, че освен 18-те доброволци, които вече са включени в доброволното формирование, са одобрени още 33-ма души. Максималният допустим брой на доброволците за Столичната община е 266 души. 


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


39 Кристиян Стоянов 27.03.2012 | 15:34
Егати ужаса! След 10 години може и да ни чипират, "поради съображения за нашата сигурност".
38 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 15:11
или само кумето си мисли така
37 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 15:10
значи си съгласен да те снимат докато сереш? и после това да излезе като компромат за тебе? ами заради такива като тебе дето се съгласяват има толкова много камери!
36 Алина Стефанова 27.03.2012 | 14:51
одобряваш викаш :)
35 Алина Стефанова 27.03.2012 | 14:51
много лоши хора :)
34 Камък Врачански 27.03.2012 | 14:50
добре ги следят
33 Алина Стефанова 27.03.2012 | 14:45
и "разни други подправки" :)
32 Алина Стефанова 27.03.2012 | 14:45
именно:) тя е дясната ръка на Боко:)
31 Алина Стефанова 27.03.2012 | 14:45
30 Алина Стефанова 27.03.2012 | 14:44
бая, да внимават софиянци тогава :)
29 SloMo disco 27.03.2012 | 13:43
това следене ме връща в едни години преди 1989!
28 Marya Rossa 27.03.2012 | 13:34
В гората поне не стават такива зверски инциденти. Може би тя не е чак толкова лош вариант.
27 Radina Ivaylova 27.03.2012 | 13:32
Оруел е класика, но за напреднали. Който иска да се пробва може да започне с 451 градуса по Фаренхайт. Иначе за камерите - нека ги има. Стават много ПТП-та без да може да се види кой е извършителят. Така че тяхната полза ще е най-вече в изясняване на пътните инциденти.
26 скапан сървър 27.03.2012 | 13:30
Пикници, барбекюта - все веселии ловят камерите:)
25 скапан сървър 27.03.2012 | 13:29
Стремя се да не правя лоши неща пред камери;Р
24 Yordanka Peeva 27.03.2012 | 13:18
Изумена съм, че някой тук е чел Оруел. Или по-скоро приятно изненадана.
23 известна личност 27.03.2012 | 13:18
Определено е добре да се следят.
22 Средновековен Рицар 27.03.2012 | 13:17
21 известна личност 27.03.2012 | 13:17
Голямо следене, голямо нещо :).
20 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 13:17
какво има там?
19 властен олигарх 27.03.2012 | 13:16
В "Люлин" трябва да има по 3 на улица :).
18 Средновековен Рицар 27.03.2012 | 13:15
Доста камери наистина.
17 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 13:05
а трябва ли ти да те следи някой?
16 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 13:05
не те бърка да те следят викаш :)
15 мрачен интелектуалец 27.03.2012 | 13:05
това е след проверката на фандъкова :)
14 Hanna F 27.03.2012 | 12:57
Факт, обаче като гледам вълната от радностни реакции се чудя тези хора къде са били преди '89, толкова ли им липсва и не са ли чели 1984. Който не я е чел, горещо я препоръчвам и после пак да дойде да дискутираме темата за 3000 камери. П.С.: Във Варна имаме доста камери, обаче няма особено голяма разлика в броя нито на катастрофите, нито на грабежите.
13 Ani Ruseva 27.03.2012 | 12:57
А моля,моля не живеем в гората.
12 Ani Ruseva 27.03.2012 | 12:54
А моля,моля не живея в гората.
11 скапан сървър 27.03.2012 | 12:51
Да следят, няма лошо.
10 скапан сървър 27.03.2012 | 12:50
Значи сте в дълбоката. ние, в по-плитката, макар и малко, но имаме камери;)
9 скапан сървър 27.03.2012 | 12:49
Ее, много мрачно:)
8 Hanna F 27.03.2012 | 12:48
Каква е точно ползата?!?! 1984 - Оруел!
7 чичо съби 27.03.2012 | 12:48
По-скоро е за добро на този етап.
6 Yordanka Peeva 27.03.2012 | 12:47
Да, за добро или за лошо, вече отвсякъде си наблюдаван.
5 Ani Ruseva 27.03.2012 | 12:46
Ние, от провинцията пък си нямаме камери.
4 cvetan nikolaev 27.03.2012 | 12:46
той е навсякъде,така трябва
3 чичо съби 27.03.2012 | 12:44
На фона на много престъпления - принципно е добре да се наблюдава.
2 чичо съби 27.03.2012 | 12:41
Както казваше един приятел - Бий Брадър вижда всичко!
1 красива роза 27.03.2012 | 12:41
нека ги следят има голяма полза от камерите

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.