7187 лв. - разходите за 3 месеца за пътувания у нас на министрите

Областните управители са похарчили повече от министрите - 7948 лв.

по статията работи: Андриян Георгиев | 02.11.2011 | 16:25

Правителството утвърди разходите за командировки в страната за второто тримесечие на 2011 г. на министрите, заместник-министрите, областните управители и на органите към Министерския съвет, съобщават от правителствената информационна служба.

За командировки на министрите и заместник-министрите в страната са изразходвани общо 7186,92 лв., на председателите на държавни агенции и техните заместници – 937,53 лв., на председателите и членовете на държавни комисии – 1293,65 лв., на областните управители – 7948,33 лв., и на ръководителите на държавни институции по чл. 19, ал. 4 от Закона за администрацията – 687,87 лв.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


6 Borislav Bonev 03.11.2011 | 10:51
Не не много и ще ви кажа защо! Голяма част от "разходките" на нашите управляващи са до Брюксел и изобщо до места, свързани с Европейския съюз - наистина по работа. Помните преди време НДСВ управляваше, как например една от министърките отиде на работно посещение на остров Бали - какво е правила там - само тя си знае!
5 Свежка . 02.11.2011 | 17:16
Ами милионите разходвани по предизборни кампании и агитационни разходки напред-назад из градове и села. 7 хил. са нищо на фона на предизборните разхищения, които са недопустими при нашите мизерни условия на съществуване.
4 Стамена Георгиева Георгиева 02.11.2011 | 17:13
Ако поне имаше полза от всичките тези пътувания на управниците, ама то ей го на, пак сме си на същото. Като сме заговорили за пари, искам да попитам дали ще ни кажат за предизборните кампании колко пари изхарчиха? С тези пари за реклами, плакати и обикаляне по градове и села можеха да се нахранят много бедни хора. Това е още по-голямо безобразие!
3 Станимира Георгиева 02.11.2011 | 16:41
Хора не забравяйте, че това са само официалните данни. Това, че го има черно на бяло си е едно на ръка, друго е какво точно е изхарчено наиситна. И както казва, Георги, повечето от хората у нас живеят с половината от такива суми, че дори и техните мизерни им одържат за командировките им.
2 Илиян Илиев 02.11.2011 | 16:33
Добре е, че поне се съобщават тези цифри! В недалечното минало нямаше такава практика и само мога да си представя как са се изписвали пари за бензин, а са отивали по някакво друго предназначение!
1 Georgi Georgiev 02.11.2011 | 16:29
А знаете ли, че голяма част от българите живеят с по-малко и от половината и то през цялата година? В България 1/4 от домакинствата са наистина бедни и живеят с по-малко от 200 лв на месец. Иначе си харчат министри и общински управители държавни пари на поразийка ...

ТВ програма

Кино

  • Сега 100% будни сутрешно токшоу с...
  • 02:15 Култура.БГ предаване за култура с...
  • 03:10 Бразди /п/
  • 03:55 Библиотеката /п/
  • 04:25 По света и у нас /п от 20:00 часа/
  • 05:10 Книга на книгите 3 анимационен...
  • 05:40 Телепазарен прозорец
  • 05:55 Денят започва сутрешен блок с...
  • Сега "Приятели" - сериал, с.1, еп.11
  • 02:10 bTV Новините /п./
  • 02:50 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 05:20 "Лице в лице" - публицистично...
  • 06:00 "Тази сутрин" - сутрешен блок с...
  • 09:30 "Преди обед" - токшоу с водещи...
  • 12:00 bTV Новините - обедна емисия
  • 12:30 "Комиците и приятели" - комедийно...
  • Сега "Черният списък" - сериал, сезон 7
  • 02:15 "Врагът отблизо" - сериен филм
  • 03:15 "Наследство" - сериен филм /п/
  • 04:10 "Свободна да избира" - сериал /п/
  • 05:20 "Пресечна точка" - публицистично...
  • 06:00 "Здравей, България" - сутрешен блок
  • 09:30 "На кафе" - предаване на NOVA
  • 12:00 Новините на NOVA
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.