АМ "Тракия" пречи на земеделски стопани

Строителните отпадъци се изхвърлят така, че да не могат да се обработват нивите

по статията работи: Ивайло Ачев | 30.04.2012 | 10:18
Повече за:

Заради строежа на Автомагистрала "Тракия" много от земеделските площи край трасето не могат да се използват по предназначение. Причината – изхвърлените строителни отпадъци, предаде Нова телевизия.

Към момента се бави и изграждането на подходи към земеделските имоти и това също пречи много на фермерите. Стопаните от ямболското село Дражево са един от примерите – те не могат да обработват нивите си.

Заради проблема беше свикана спешна среща на изпълнителите на строителството. До 15 май строителите поемат ангажимент да извозят и земните маси от земеделските имоти. При това положение обаче земята ще може да се обработва едва догодина.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


2 Аноним Анонимов 30.04.2012 | 23:29
в България няма земедество има източване(СЪБСИДИЙ)
1 Zahari Totev 30.04.2012 | 20:03
Някой ще трябва да изплати обезщетение на земеделците.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.