БТР заради дългове продава НАП

Има двама желаещи да купят бойната машина за 11 970 лв.

по статията работи: iNews | 02.12.2018 | 10:14
БТР заради дългове продава НАП
commons.wikimedia.org
Повече за:

8 милиона лева – толкова, а дори и повече успяват да съберат данъчните от препродадени вещи на длъжници. Приходите попълват държавната хазна. До няколко дни НАП ще продаде и бронетранспортьор. Машината ще струва на новия си собственик 11 970 лева. Оказва се, че вече има двама желаещи да я купят. Заявили, че ще ползват БТР-а като атракцион, разказва Нова телевизия в предаването "Събуди се".

Находчивият търговец е пресметнал, че няма смисъл да дава бронетранспортьора на вторични суровини. Дори и желязото да е масивно, то няма да донесе мечтаната печалба. По груби сметки – около 10 тона желязо по 0,35 стотинки правят толкова, колкото е таксата за участие в търга на данъчните.

Дори и след като платят 3000 лева за тайния търг и наддават за машината с изветряла бойна слава, това не гарантира на двамата изобретателни предприемачи успешна сделка.

Данъчните продават днес всичко - от танкове, през недвижими имоти, багери и самосвали, катафалки и дори урни.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.