Борисов предаде съболезнования и на Меркел

Потресени сме от жестокостта и вярваме, че виновниците ще бъдат наказани, написа й премиерът

по статията работи: iNews.bg | 20.12.2016 | 11:50

В телеграма до федералния канцлер Ангела Меркел премиерът Бойко Борисов изрази най-дълбоки и искрени съболезнования за жертвите от кървавия инцидент на Брайтшайдплатц в Берлин вчера.

"България категорично отхвърля всяка форма на насилие и всеки акт на терор още повече укрепва волята ни за обединяване на усилията за защита на човешкия живот и нашите споделени ценности. Потресени сме от жестокостта и вярваме, че виновниците за този акт на насилие ще понесат отговорността си", посочва Борисов.

"Споделяме мъката на близките на загиналите и ранените и изразяваме нашата солидарност и безрезервна подкрепа към германския народ”, се казва още в телеграмата.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.