Решаващ ден за Варна, в морската ни столица се провежда балотаж за избор на кмет. Гласуването започна в 7:00 часа и ще завърши в 20:00 часа. Хората ще могат да избират между независимия кандидат Христо Бозов, подкрепен от БСП и Иван Портних от ГЕРБ.
Близо 290 000 човека в града имат право на глас.
Бюлетината е дълга 25 сантиметра, като всички те са отпечатани в печатницата на БНБ. Този четвъртък в склада на Областната управа бяха доставени 320 000 бюлетини.
П време на изборите за реда ще следят 142 полицаи. Нарушителите, които внесат мобилни телефони или фотоапарати за заснемане на начина на гласуване, ще бъдат глобявани с по 1000 лв.
В събота, в деня за размисъл, във Варна бе арестуван Янко Станев, зам.-шеф на Общинския съвет, председател на финансовата комисия в местния парламент и член на здравната и социалната постоянни комисии, заедно с още 10 души, обвинени в купуване на гласове.
Организацията на втория тур на частичните местни избори струва на морската столица около 500 000 лв. До втори тур се стигна, след като миналата неделя Христо Бозов спечели 30%, а Иван Портних – 26,89% от гласовете на варненци. Избирателната активност бе 25,68% - най-ниска за Варна от години.