Виенско колело се срути в Пловдив

При инцидента няма жертви и пострадали, а първият оглед сочи за причина счупена ос

по статията работи: Деляна Петкова | 21.12.2011 | 22:36

Детско виенско колело се срути в центъра на Пловдив, съобщи БНТ. За щастие при този инцидент няма пострадали.

Според очевидци конструкцията на атракциона се е наклонила опасно още около обяд, докато на колелото се возели деца. Те са били свалени със стълба.

Малко след 3 следобед тежащото няколко тона виенско колело се откъснало и се е срутило върху плочките на главната улица.

Виенското колело се стопанисва от пазарджишката фирма "Културен отдих”, допълват от БНТ. Първоначалният оглед е установил, че конструкцията е паднала заради счупена ос.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


2 Georgi Georgiev 22.12.2011 | 09:35
Хубаво нещо са люлките, но много често собствениците им гледат да изкарат колкото се може повече пари тях, вместо да ги обезопасят достатъчно. Ще се замисля определено дали да се кача на виенско колело в България повече ...
1 Петър Стоянов 22.12.2011 | 09:07
Аз за това и не се качвам на всякакви виенски колела, гондоли и т.н. А я си представете, че се беше срутило докато е пълно с деца. Щяхме да станем свидетели на поредната трагична Коледа за България. Сега е времето да попитаме - кой и кога проверява състоянието на тези увеселителни конструкции?

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.