Водата в София поскъпва

Ето кога и с колко

по статията работи: iNews.bg | 02.10.2024 | 08:30
Водата в София поскъпва
pixabay.com
Повече за:
Комисията за енергийно и водно регулиране одобри на закрито заседание бизнес плана на столичния ВиК оператор за периода 2022-2026 година. Съобразно одобрените разчети на дружеството, считано от 1 октомври,цената за битовите потребители на “Софийска вода” става 3,52 лв. с ДДС. Досега цената на водата в София бе 2,94 лв. за куб. метър. Бизнес планът предвижда за 2025 година цената да стане 3,64 лв. за кубичен метър, а за 2026 година - 3,80лв. за кубичен метър. Цените остават далеч под прага на социална поносимост, показват още данните и са четвъртите най-ниски сред големите и средни ВиК оператори в страната.

Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.