През последното денонощие във Варна се изляха проливни дъждове и това стана причина за размътване на питейната вода в някои райони на Варна, съобщиха общинските власти в града.
От ВиК-дружеството предупредиха, че в момента не е желателно да се консумира за пиене водата от чешмата врайоните Каменар, Кичево, високата част на Виница, както и в местностите Добрева чешма, Перчемлията и Телевизионната кула.
Ограничението в консумацията ще продължи до избистрянето на питейната вода.