Времето ще е предимно слънчево

Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи придружени с гръмотевици

по статията работи: iNews.bg | 27.04.2022 | 01:34
Времето ще е предимно слънчево
Повече за:

Атмосферното налягане ще е близко до средното за април и ще остане без съществена промяна.

До сутринта на отделни места главно в централните райони ще има краткотрайни валежи от дъжд. Над останалата част от страната облачността ще намалее до предимно ясно. Ще е почти тихо. Минималните температури ще са предимно между 8° и 13°, в София около 7°. През деня ще е предимно слънчево, а въздушната маса ще е неустойчива. Около и след обяд над Западна и Централна България ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи придружени с гръмотевици. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 22° и 27°, по-ниски по морския бряг, в София около 22°, сочи прогнозата на НИМХ.

Над планините преди обяд ще има разкъсана облачност, по-значителна над Стара планина. След обяд в масивите от западната половина от страната ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи с гръмотевици. По-интензивни ще са явленията в Родопите. Ще духа до умерен вятър от юг-югоизток, по най-високите части от запад-югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 13°, на 2000 метра - около 8°.

Над Черноморието ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 14° и 16°. Температурата на морската вода е 11-12°. Вълнението на морето ще е около 2 бала.

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 28 мин. и залязва в 20 ч. и 21 мин. Продължителността на деня е 13 ч. и 52 мин. Луната в София изгрява в 5 ч. и 13 мин. и залязва в 16 ч. и 49 мин. Фаза на луната: три дни преди новолуние.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

ТВ програма

Кино

  • Сега Арена спорт
  • 13:15 Зала на славата: Верка Стоянова
  • 13:30 Българското село
  • 14:00 Малки истории
  • 15:00 Уча, зная и играя детско шоу
  • 15:30 Рико, Оскар и мистериозният камък...
  • 17:00 Това го знам детско куиз шоу
  • 18:00 Имате среща с ... Диана Любенова...
  • Сега ПРЕМИЕРА: "Изгубена и намерена в...
  • 14:30 "Руса амбиция" - комедия,...
  • 16:30 "120 минути" - публицистично...
  • 19:00 bTV Новините - централна емисия
  • 19:40 "Защо, господин министър?" -...
  • 20:00 "Аз обичам България" - забавна...
  • 22:00 "Джон Уик 4" - екшън, криминален,...
  • 01:30 "Ще дойде ден" - криминален,...
  • Сега "Не забравяй, че те обичам" - с уч....
  • 14:15 "Споделени мечти"- комедия,...
  • 16:00 "Да хванеш гората" - документална...
  • 16:30 "На фокус с Лора Крумова" -...
  • 19:00 Новините на NOVA - централна емисия
  • 19:40 На фокус след новините
  • 20:00 "Като две капки вода" (нов сезон) -...
  • 23:00 "С пълна газ" - с уч. на Даниел...
Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.