В Министерството на финансите не се провежда кадрова чистка, съобщиха от ведомството.
Единственият уволнен служител е директорът на дирекция "Финанси и управление на собствеността" Анатоли Великов. Съгласно Закона за държавния служител хората от държавната администрация подлежат на ежегодно оценяване за изпълнението на длъжността, което дава възможност за кариерно израстване или за прекратяване на служебното правоотношение.
При последното годишно оценяване през януари Анатоли Великов е получил възможно най-ниската оценка на изпълнение на заеманата от него длъжност през изминалата година и това е основанието за прекратяване на служебното му правоотношение.
Пресцентърът на МФ заявява, че други кадрови промени след оставката на правителството няма.