ГЕРБ печели в София

Партията е събрала най-много гласове и в трите избирателни района, отчитат от ЦИК

по статията работи: Ралица Стоянова | 13.05.2013 | 12:53
ГЕРБ печели в София
inews.bg/Марио Евстатиев
Повече за:

ГЕРБ печели в трите избирателни района в София-град, съобщи заместник-председателят на ЦИК Румяна Сидерова, цитирана от БТА.

В 23-ти многомандатен избирателен район (МИР), в който се включват районите Витоша, Изгрев, Красно село, Лозенец, Младост, Панчарево, Студентски и Триадица, при 99,8% обработени протоколи за ГЕРБ са гласували 34,13% от избирателите, или 78 000 души.

За Коалиция за България своя глас са дали 61 723 избиратели, или 27, 03%. "Атака" е трета с 5,72%, Движение "България на гражданите" е получило 5,76% от гласовете на столичани в 23-ти избирателен район.

Национален фронт за спасение на България (НФСБ) печели 1,99% от гласовете, за ДПС - 0,54%.

В 24-ти МИР, който включва районите Възраждане, Искър, Кремиковци, Оборище, Подуяне, Сердика, Слатина и Средец, за ГЕРБ своя глас са дали 63 863 души, или 35,59% от избирателите при 100% обработени протоколи.

Втора политическа сила в района е Коалиция за България, която е събрала гласовете на 25,9 на сто от избирателите. Партията е подкрепена от 46 848 избиратели от столичния район.

За "Атака" са гласували 6,87 на сто, за Движение "България на гражданите" - 4,45 на сто, а за Национален фронт за спасение на България - 2,45 на сто от избирателите. За ДПС гласа си са дали 1129 избиратели, или 0,62 на сто.

При 100% обработени протоколи в 25-и избирателен район в столицата, който обхваща районите Банкя, Връбница, Илинден, Красна поляна, Люлин, Надежда, Нови Искър и Овча купел, изборите печели партия ГЕРБ, която е събрала 69 828 гласа, или 36,68%.

Коалиция за България е на второ място с 29,14%, подкрепена от 55 470 избиратели. "Атака" е трета с 14 912 гласа, или 7,83 на сто. Движение "България на гражданите" е подкрепено от 6826 избиратели, или 3,59%. Национален фронт за спасение е събрал 4142 гласа, или 2,17 на сто, ДПС печели 1553 гласа, или 0,82 на сто.


Добави коментар
Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Коментари


19 Красимира Костова 13.05.2013 | 17:26
добре разбрахме. сега да ги видим как ще сформират правителство.
18 числото Фи 13.05.2013 | 15:41
не съм и очаквала софиянци да не подкрепят Бойко. То там си царува баш мафията
17 rozalij atanasova 13.05.2013 | 15:02
То за София беше ясно.
16 emanoil momchev 13.05.2013 | 14:32
Мен ме интересува повече провинцията, за София стана ясно.
15 La Bicha 13.05.2013 | 14:14
Никак не е добре и сега, и след месеци! Направо си е зле! :)
14 Анжелина ЖУЛИ 13.05.2013 | 14:13
Важното е, че Кунева не влезе!
13 La Bicha 13.05.2013 | 14:12
Печели, ама не печели в страната. За добро или зло.
12 крива вежда 13.05.2013 | 14:09
Партията е събрала най-много гласове и в трите избирателни района, отчитат от ЦИК - това се очакваше, все пак да не забравяме, че Бойко Борисов беше известно време кмет на столицата.
11 Krist Novoselic 13.05.2013 | 13:55
Дайте общо класиране на изборите, какво ме интересува във всяки един микро изборателен район какво е точно класирането?
10 Diana Nenova 13.05.2013 | 13:50
Хората живеят в някаква много странна заблуда. Да Фандъкова може и добре да се справя със столицата, но видяхме до къде ГЕРБ докараха страната, както и предшествениците им.
9 траян тодоров 13.05.2013 | 13:34
то там ако не спечели, къде
8 Павел Николов 13.05.2013 | 13:28
Това е добре!
7 funky hero 13.05.2013 | 13:16
След някой друг месец пак ще те питам дали е добре.
6 нова надежда 13.05.2013 | 13:10
5 beli macor 13.05.2013 | 13:10
Герберските кметове за пример на столицата и Бургас май са дали добра основа за солидна подкрепа от страна на гражданите в полза на ГЕРБ.
4 нова надежда 13.05.2013 | 13:10
Искам да разбера какво се случва с малките партии, стига с ГЕРБ!
3 Лудата Берта 13.05.2013 | 13:05
Това е много добре :)
2 траян тодоров 13.05.2013 | 13:04
и това се очакваше
1 Кристина Минкова 13.05.2013 | 12:57
Не е зле при тази ниска избирателна активност.

ТВ програма

Кино

Какво е общото между цигарите и мазнините по корема Анализът им показва, че започването на пушенето и пушенето през целия живот е свързано с увеличаване на коремните мазнини.