ГЕРБ печели в трите избирателни района в София-град, съобщи заместник-председателят на ЦИК Румяна Сидерова, цитирана от БТА.
В 23-ти многомандатен избирателен район (МИР), в който се включват районите Витоша, Изгрев, Красно село, Лозенец, Младост, Панчарево, Студентски и Триадица, при 99,8% обработени протоколи за ГЕРБ са гласували 34,13% от избирателите, или 78 000 души.
За Коалиция за България своя глас са дали 61 723 избиратели, или 27, 03%. "Атака" е трета с 5,72%, Движение "България на гражданите" е получило 5,76% от гласовете на столичани в 23-ти избирателен район.
Национален фронт за спасение на България (НФСБ) печели 1,99% от гласовете, за ДПС - 0,54%.
В 24-ти МИР, който включва районите Възраждане, Искър, Кремиковци, Оборище, Подуяне, Сердика, Слатина и Средец, за ГЕРБ своя глас са дали 63 863 души, или 35,59% от избирателите при 100% обработени протоколи.
Втора политическа сила в района е Коалиция за България, която е събрала гласовете на 25,9 на сто от избирателите. Партията е подкрепена от 46 848 избиратели от столичния район.
За "Атака" са гласували 6,87 на сто, за Движение "България на гражданите" - 4,45 на сто, а за Национален фронт за спасение на България - 2,45 на сто от избирателите. За ДПС гласа си са дали 1129 избиратели, или 0,62 на сто.
При 100% обработени протоколи в 25-и избирателен район в столицата, който обхваща районите Банкя, Връбница, Илинден, Красна поляна, Люлин, Надежда, Нови Искър и Овча купел, изборите печели партия ГЕРБ, която е събрала 69 828 гласа, или 36,68%.
Коалиция за България е на второ място с 29,14%, подкрепена от 55 470 избиратели. "Атака" е трета с 14 912 гласа, или 7,83 на сто. Движение "България на гражданите" е подкрепено от 6826 избиратели, или 3,59%. Национален фронт за спасение е събрал 4142 гласа, или 2,17 на сто, ДПС печели 1553 гласа, или 0,82 на сто.